Wpisz aby wyszukać

Praca Wrocław: poszukiwanie pracy to też praca – zadbaj o swoją przyszłość!

Podziel się

Szukanie pracy we Wrocławiu nie należy do najprostszych zadań. Wynika to przede wszystkim z rozmiarów miasta i jego liczby mieszkańców. Duże miasta charakteryzują się ogromną konkurencją na rynku pracy. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci zwiększyć skuteczność swoich aplikacji.

Systematyka szukania pracy: jak efektywnie wybierać oferty?

Podstawowym kryterium podczas wyboru oferty pracy jest wynagrodzenie. Faktycznie jest ono istotne – nie możesz jednak zapominać również o innych kwestiach. Nie ma człowieka, który świetnie poradziłby sobie w każdej branży. Wybieraj więc tylko te oferty, które pokrywają się z Twoimi kompetencjami i predyspozycjami. Dzięki temu łatwiej będzie Ci przekonać pracodawcę, że nadajesz się na dane stanowisko. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – dzieje się tak dlatego, iż piszesz prawdę i nie musisz koloryzować.

Rynek pracy Wrocław: na co zwracają uwagę rekruterzy?

Rekruterzy, mając do wyboru ogromną ilość kandydatur, muszą kierować się prostymi kryteriami. Pierwszym z nich jest oryginalność aplikacji. Jeśli bowiem Twoje CV będzie po prostu czarno-białą historią zatrudnienia, nie opatrzoną nawet zdjęciem – szanse na otrzymanie informacji zwrotnej spadają niemal do zera. Oprócz tego zwróć również uwagę na wymagania zamieszczone w ogłoszeniu. Na ich podstawie stwórz listę kompetencji, którą umieścisz w CV. Tym samym pokażesz się jako idealnego kandydata.

Gdzie szukać ofert pracy, aby dostać odpowiedź?

W sieci znajdziesz wiele portali ogłoszeniowych, gdzie pod hasłem praca Wrocław ukryte są setki ofert pracy. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te strony, które nie są do końca popularne i znajdują się dalej niż na pierwszej stronie listy wyników wyszukiwania. Są one bowiem rzadziej odwiedzane przez osoby szukające pracy. W związku z tym prawdopodobieństwo, że to Ty zostaniesz wybrany jest znacznie wyższe, niż w przypadku najpopularniejszych portali ogłoszeniowych, z których korzystają wszyscy.

Przygotowanie na rozmowę kwalifikacyjną – o czym pamiętać?

Często kandydaci po wysłaniu CV zdają się zapominać na jakie stanowiska i do jakich firm aplikowali. Później podczas rozmowy kwalifikacyjnej ta niewiedza rzuca się w oczy – również rekruterowi. Jeśli chcesz pokazać się z dobrej strony, udowodnij że jesteś zaangażowany i poważnie podchodzisz do pracy. Poczytaj trochę o firmie, do której aplikowałeś. Zastanów się, jakie pytania mogą paść podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na wszelki wypadek zabierz ze sobą wydrukowane wersje posiadanych certyfikatów i zaświadczeń po odbyciu kursów zawodowych.

Skomentuj