Wpisz aby wyszukać

Proste metamorfozy: malowanie mebli z Tikkurila

Podziel się

W wystroju wnętrz czasem nie trzeba spektakularnych zmian, by zmienić charakter aranżacji. Alternatywą dla remontu mogą być proste metamorfozy, które wprowadzą do pomieszczenia powiew świeżości. Jednym ze sposobów, które pozwolą osiągnąć taki efekt, jest malowanie mebli. Z odpowiednimi produktami i szeroką paletą kolorów Tikkurila można ponownie odkryć ich urzekające piękno i dodać im oryginalnego charakteru.

Więcej słońca

Wyraziste tonacje skutecznie przyciągają wzrok. Zainspiruj się więc słoneczną wiosną i przemaluj starą szafkę na energetyczny kolor żonkili. Odcień ten przełamie poważny klimat wnętrza, wprowadzając odrobinę radości, a przy okazji podkreśli prostą, geometryczną bryłę mebla. W nowym barwnym wydaniu, przy relatywnie niewielkim nakładzie pracy, będzie on nowoczesnym i stylowym dodatkiem do pokoju.

Więcej wyrazu

Z Tikkurila nawet zwyczajne krzesło z łatwością możesz zmienić w oryginalny, dizajnerski mebel. Przemalowane na odcień głęgokiego różu będzie efektownie prezentować się na tle ciemnych ścian, nadając całej aranżacji indywidualnego charakteru. Na dodatek, wcale nie trudno to osiągnąć. Przed malowaniem wystarczy jedynie oczyścić powierzchnię, usuwając brud czy kurz, a w razie potrzeby zaszpachlować ubytki. Nastęnie trzeba zagruntować drewno, by na koniec w dwóch warstwach położyć emalię Tikkurila Everal Aqua w wybranym stopniu połysku. Finalny efekt olśniewający!

Proste metamorfozy: malowanie mebli z Tikkurila

Więcej możliwości

Dzięki Tikkurila stare meble mogą zyskać nie tylko nowe kolory, ale też i funkcjonalności. Stara komoda zyska dodatkowe zastosowanie, gdy jej fronty pomalujemy farbą tablicową Tikkurila Liitu. W ten sposób można stworzyć jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe dekoracje, których na próżno szukać gdzie indziej. Będzie to też niestandardowe miejsce na codzienne zapiski, które w pięknym stylu będą zdobić dom.

Skomentuj