Wpisz aby wyszukać

Protezy zębowe – przegląd rozwiązań

Podziel się

Protezy zębowe to jeden z najlepszych sposobów na uzupełnienie ubytków w jamie ustnej. Oto najciekawsze opcje dostępne w tym momencie na rynku.

Protezy zębowe – dlaczego w niektórych sytuacjach warto na nie postawić?

Każdy z nas zapewne doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią dla naszego ogólnego zdrowia są odpowiednio zadbane i zdrowe zęby. Dzięki nim możemy tak naprawdę pozwolić sobie na w pełni normalne funkcjonowanie – nie chodzi tutaj tylko o gryzienie czy przeżuwanie pokarmu, lecz ogólnie o komfort psychiczny, możliwość pozbycia się kompleksów, a także inne komplikacje zdrowotne, które mogą mieć swoje źródło w zębach właśnie. To właśnie dlatego o nasze zęby trzeba odpowiednio dbać. Co jednak, jeżeli konieczne jest pozbycie się ich części lub całości? W tym przypadku jedną z opcji, która nam pozostaje, są oczywiście protezy zębowe w Poznaniu. Tego typu wyroby medyczne są w stanie pozwolić nam na zwykłe codzienne funkcjonowanie, dlatego zdecydowanie mogą być dobrą opcją, gdy konieczne jest pozbycie się pewnej części naturalnych zębów, o ile nie całości uzębienia.

Rozwiązania dotyczące protez zębowych dostępne obecnie na rynku

Protezy zębowe, jako świetna opcja na uzupełnienie brakujących zębów, dzielą się na wiele typów. Najważniejszym podziałem bez wątpienia są w tym przypadku protezy ruchome, które zdejmować mogą sami pacjenci, a także protezy stałe, które domyślnie są niezdejmowane, chyba że inaczej postanowi stomatolog. Możemy również wyróżnić pogrupowanie protez w zależności od materiału czy sposobu, w jaki są one wykonane. Protezy akrylowe, akronowe, nylonowe, szkieletowe, acetalowe czy overdenture – każdy z tych typów posiada zalety i wady, a ostateczny wybór zależy od stanu zdrowia pacjenta.

Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę z zakresie protez zębowych?

Poszukujesz dobrego zakładu protetycznego, z pomocą którego możliwe będzie załatwienie kwestii protezy zębowej? Zdecydowanie warto jest sprawdzić wykaz takich punktów w Internecie.

Skomentuj