Wpisz aby wyszukać

Przewóz zwłok na Ukrainę – od czego zależy cena usługi?

Podziel się

Zapewnienie zmarłej osobie odpowiedniego miejsca pochówka to jedna z niewielu rzeczy, którą można dla niej zrobić. Takim miejscem jest przede wszystkim kraj, z którego ona pochodzi, przez co obecnie potrzebny może być przewóz zwłok na Ukrainę. Gdzie znaleźć firmę, która oferuje taką usługę i od czego zależy jej cena?

Kto może zaoferować przewóz zwłok na Ukrainę?

Znalezienie firmy pogrzebowej, która zajmuje się sprowadzaniem zwłok do Polski nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Polskie firmy rzadko kiedy oferują jednak przewóz zwłok na Ukrainę, czy też do innych państw, gdyż rodzi to pewne logistyczne problemy. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy na rynku przedsiębiorstw pogrzebowych, które są w stanie przewieźć zwłoki na Ukrainę.

Jedna z firm, które oferują przewóz zwłok na Ukrainę to Funeral Zakład Usług Pogrzebowych. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w usługach pogrzebowych, które pomoże nie tylko w organizacji pogrzebu, czy też sprowadzeniu zwłok do Polski, ale jest też w stanie przewieźć zwłoki na Ukrainę.

Co jest potrzebne do przewozu zwłok na Ukrainę i od czego zależy cena usługi?

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, co będzie nam potrzebne do przewiezienia zwłok na Ukrainę. Mowa tu o przede wszystkim trzech dokumentach, wśród których warto wyróżnić akt zgonu zmarłego, a także kartę zgonu wraz z oświadczeniem wykluczającym chorobę zakaźną. Ponadto konieczne będzie zapewnienie protokołu zamknięcia trumny z wkładem metalowym. W zdobyciu koniecznych dokumentów pomóc może oczywiście firma pogrzebowa za niewielką opłatą.

Co do samej ceny usługi. Ta zależy od naprawdę wielu czynników, wśród których najwieksze znaczenie ma oczywiście miejsce, do którego zwłoki mają trafić. Miasta takie jak Lwów będą znacznie tańsze niż Kijów, a za przewóz zwłok na wschodnią Ukrainę być może będzie trzeba znacznie więcej zapłacić z racji na odległość dzielącą nas i tą część Ukrainy, a także to, iż jest to region zagrożony przez prowadzone działania wojenne.

Skomentuj