Wpisz aby wyszukać

Rośliny doniczkowe lubiące słońce – jakie wybrać?

Podziel się

Rośliny doniczkowe stały się nieodzownym elementem wystroju wielu mieszkań oraz ogrodów. Ludzie lubią mieć wokół siebie trochę zieleni, więc chętnie decydują się na zakup roślin, w celu dekoracji swojego miejsca zamieszkania. Na rynku istnieje wiele rodzajów roślin doniczkowych, dzięki czemu każdy ma możliwość wyboru ich pod swoje własne preferencje.

Gdzie sprawdzają się rośliny doniczkowe ciepłolubne?

Jednym z rodzajów roślin doniczkowych, są rośliny doniczkowe lubiące słońce. Takie rośliny sprawdzają się w wystroju naszych salonów czy sypialni, ale również świetnie nadają się do dekoracji oranżerii bądź ogrodów zimowych. Ważne jest prawidłowe umieszczenie takich roślin. W przypadku pokojów w mieszkaniu warto ustawić je na nasłonecznionych parapetach południowych, a w przypadku oranżerii należy postawić je przy ścianie ustawione w kierunku południowym.

Rośliny doniczkowe ciepłolubne nie są przeważnie trudne w utrzymaniu. Gdy zostaną one prawidłowo usytuowane w warunkach zbliżonych do naturalnych oraz będą odpowiednio nasłonecznione, ich rozwój będzie niezagrożony, a ich piękny zielony kolor będzie zdobił nasze mieszkania bądź oranżerie. 

Jakie rośliny doniczkowe ciepłolubne warto kupić?

Dobrze zaopatrzone sklepy, sprzedające rośliny, mają w swojej ofercie wiele roślin doniczkowych. Dzięki tak dużemu asortymentowi, wybór roślin pasujących klientowi do wizji wystroju mieszkania jest łatwy i przyjemny. Najpopularniejsze rośliny doniczkowe ciepłolubne to: sukulenty, aloesy, kaktusy, papirusy, hibiskusy czy palmy.

Jak widać, wybór jest duży, a istnieje jeszcze wiele innych gatunków roślin doniczkowych lubiących słońce. Po wyborze rośliny, by prawidłowo się rozwijała trzeba zapewnić jej odpowiednie warunki. Choć pielęgnacja takich roślin nie jest ciężkim zadaniem, należy pamiętać kilka ważnych zasad, takich jak podlewanie roślin wprost do doniczki, ponieważ woda lana na liście może skutkować poparzeniem rośliny. Niektóre gatunki roślin wymagają również ściółkowania, ze względu na utrzymanie wody w systemie korzeniowym.

Skomentuj