Wpisz aby wyszukać

Rozbiórki – jakie maszyny budowlane należy wynająć?

Podziel się

Rozbiórka obiektów budowlanych wymaga odpowiedniego sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo robót. Niezbędnym elementem będą także kontenery do magazynowania gruzu lub wynajem wywrotek, które wywiozą nagromadzone odpady. Jak zatem zdecydować się na odpowiednie maszyny do wyburzania? Podpowiadamy.

Jakie są maszyny do wyburzania?

Maszyny do rozbiórki to urządzenia, bez których wyburzanie nie byłoby obecnie możliwe. Zasadniczo przyspieszają proces wyburzania oraz zapewniają jej odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Warto zatem zastosować do takich prac maszyny, które będą w stanie wyburzyć dany budynek z pewnej odległości. Będzie to dodatkowo sprzyjać ochronie załogi, która bierze czynny udział w pracach rozbiórkowych. W ofercie firm, które specjalizują się w wynajmie sprzętu budowlanego znajdują się między innymi młoty wyburzeniowe. Urządzenia te bardzo mocno skracają czas przeprowadzanych robót. Mogą być stosowane zarówno przy burzeniu dużych, jak i małych obiektów.

Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie młotów wyburzeniowych montowanych na wszelkiego typu koparki. W zależności od wielkości budowli czy warunków – dojazd, wielkość placu manewrowego – młot wyburzeniowy może być zainstalowany na minikoparkę, koparko-ładowarkę, czy koparkę kołową lub gąsienicową. Takie rozwiązanie zapewnia skuteczny i szybki postęp prac, a jednocześnie pozwala na bezpieczne roboty.

Jakie jeszcze maszyny służą do rozbiórki?

Poza sprzętem stosowanym do bezpośredniego wyburzania konieczne będą również ładowarki, wywrotki oraz maszyny do ostatecznego uporządkowania powierzchni. Niezbędne będą również kontenery, które przeznaczone są do magazynowania gruzu i innych odpadów, które powstają przy pracach wyburzeniowych. Ładowarki pomogą przy gromadzeniu gruzu i usuwaniu go z pojemników lub przenoszenia bezpośrednio na wywrotki.

Roboty ziemne w Pomorskim wymagają również wyczyszczenia placu robót ze wszystkich, nawet drobnych pozostałości. Na terenach o utwardzonej powierzchni – asfaltem czy betonem – sprawdzi się zamiatarka. Tę także można wynająć wskazując jedynie okres, na jaki będzie potrzebna.

Skomentuj