Wpisz aby wyszukać

Rusztowania – warto kupić czy wynająć?

Podziel się

Rusztowanie ułatwia i usprawnia prace na wysokościach. Może być wykorzystywane przez osoby prywatne, jak i ekipy budowlane. Jest wykorzystywane do prac na zewnątrz budynku, na przykład prac termoizolacyjnych, jak również wewnątrz do pracy przy montażu instalacji, na przykład elektrycznej. Czy warto wynajmować rusztowania?

Czym jest rusztowanie?

Rusztowanie jest konstrukcją, która umożliwia wykonywanie prac na wysokościach. Polega na łączeniu kilku elementów, które wznosi się na kilka lub kilkanaście metrów nad ziemią. Zapewniają pracownikom bezpieczeństwo podczas wykonywania prac wysokościowych, takich jak: budowanie, konserwacja, naprawa lub rozbiórka budynków. Rusztowania w Zielonej Górze zbudowane są z pomostów, które umieszczone są na pionowych i poziomych słupach. Najczęściej wykonane są z metalu, rzadziej z drewna. Nowoczesne rusztowania to lekkie i trwałe konstrukcje wykonane z aluminium.


Wyróżniamy kilka rodzajów rusztowań: kolumnowe, modułowe i przejezdne. Każdy z tych rodzajów znajduje zastosowanie przy konkretnych pracach. Ważne, by dobrać rodzaj rusztowania do wykonywaj pracy.

 

Czy rusztowania opłaca się wynająć?

 

Wypożyczanie sprzętu budowlanego, na przykład wynajem pomp w Zielonej Górze czy wynajem rusztowań ma wiele zalet. Sprawdzi się w przypadku małych przedsiębiorstw budowlanych czy prowadzących prace remontowe. Wynajmując rusztowanie nie potrzeba dużego wkładu finansowego na zakup odpowiedniego wyposażenia. Rzetelne wypożyczalnie dbają o swój sprzęt i regularnie go konserwują, dzięki czemu mamy pewność, że jest on bezpieczny. Co więcej, przedsiębiorstwo, które wykonuje prace sezonowe, np. związane z docieplaniem budynków, nie musi martwić się o przechowywanie wynajętego sprzętu zimą. 

Wypożyczając rusztowanie nie musimy się martwić o sprawy związane z  przechowywaniem, odpowiednią konserwacją, a także naprawami sprzętów. Zajmuje się tym firma, od której wypożyczamy rusztowania. Rusztowanie jest dostosowane do wszystkich prac, które firma wykonuje. 

Skomentuj