Wpisz aby wyszukać

Skup ciągników rolniczych – jakie kryteria bierze pod uwagę przy wycenie pojazdu?

Podziel się

Sprzedaż maszyn rolniczych to złożony proces. Podstawą sukcesu jest stworzenie odpowiedniego ogłoszenia, które zachęci potencjalnych klientów. Jednak nie zawsze rolnik ma czas na długotrwałe przygotowania, a potem negocjacje z klientami. Dlatego też dużą popularnością cieszą się skupy ciągników rolniczych. Jak działają?

Skup ciągników rolniczych – dla kogo?

Ciągniki i maszyny rolnicze co jakiś czas należy wymieniać. Chcąc ulepszyć swoje gospodarstwo,planuje się nowe inwestycje zakupu nowych maszyn. Wówczas pojawia się problem, co zrobić z maszynami, których już nie będziemy używać. Najprostszym rozwiązaniem jest skup ciągników rolniczych. To rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą oszczędzić czas. Wizyta na skupie nie jest długa i wszelkich formalności można dopełnić podczas jednego dnia. Skupy najczęściej są czynne siedem dni w tygodniu, więc maszynę można sprzedać także w niedzielę. Co więcej skupy kupują maszyny w każdym stanie – zarówno te zniszczone, jak i z brakującymi częściami czy w złym stanie technicznym. Po podpisaniu odpowiednich papierów, rolnik otrzymuje pieniądze.

Jakie są etapy skupu maszyn rolniczych?

Skup aut używanych Professional-Tools to miejsce, w którym można sprzedać ciągniki rolnicze w różnym stanie. Każdy zakup maszyny rolniczej obejmuje kilka etapów. Pierwszym jest wycena. Wstępną uzyskujemy przez telefon. Następnie wyceny dokonuje pracownik, który weryfikuje dokładny stan techniczny pojazdu. Warto także przygotować wszelkie dokumenty niezbędne do sprzedaży, co jeszcze bardziej usprawni proces. Koniecznie będzie przygotowanie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu ( jeśli była wydana ). Podczas wyceny brany jest stan techniczny pojazdu, rok produkcji, ewentualne awarie. Po zaakceptowaniu wyceny, podpisywana jest umowa skupna-sprzedaży. To dokument potwierdzający transakcję. Koniecznie trzeba zamieścić w niej znaleźć zapis, mówiący o tym że kupujący pokrywa wszelkie koszty związane z późniejszymi działaniami ( na przykład podatek od czynności cywilno prawnych). Po podpisaniu umowy następuje wypłata należności i transport maszyny.

Skomentuj