Wpisz aby wyszukać

Skup złomu – jakie metalowe najbardziej opłaca się sprzedawać?

Podziel się

Jak każdy wie, skup złomu zajmuje się zakupem od swoich klientów metali. Osoby, które zamierzają takowe metale kolorowe sprzedać, na pewno zastanawiają się, które z nich są najbardziej wartościowe. Jak to wygląda w rzeczywistości? Pora to sprawdzić.

Ile skup złomu płaci za metale kolorowe?

Skup złomu w Andrychowie oferuje przeróżne ceny. Wszystko jest zależne od konkretnego metalu kolorowego. Najdroższy jest na pewno złom szlachetnych metali. Mowa o dwudziestoczterokaratowym złocie. Kolejne w kolejce jest srebro oraz platyna. Ich cena jest podawana za 1 gram. Kolejne już są skupowane na kilogramy.

Wśród nich znajduje się, na przykład złom Chełmek. Przoduje tutaj cyna. Za kilogram otrzymuje się ponad sześćdziesiąt złotych. Wszystko jest zależne od klasy złomu, a także regionu. Bardzo opłaca się także sprzedaż miedzi. Niezmiernie dużą wartość na stop miedzi oraz cynka, a więc mosiądz. Ceny się wahają na poziomie około piętnastu złotych za kilogram.

Jak wybrać skup metali kolorowych?

Na pewno na mapie Polski skupów metali kolorowych jest naprawdę sporo. Od razu warto zaznaczyć, że skup metali kolorowych skupowi metali kolorowych nie jest równy. Warto zapoznać się wcześniej z opiniami, którymi dany skup metali kolorowych może się pochwalić. Jeśli wśród nich przodują opinie pozytywne, to nie ma czego się obawiać.

Jeśli widać opinie negatywne, to raczej ku temu skupowi nie warto się skłaniać. Można po prostu się rozczarować, a tego nikt by nie chciał. Warto wspomnieć, że poszczególne skupy metali kolorowych, oferują przeróżne ceny. Wiadomo, że klientom zależy na uzyskaniu możliwie najwyższej ceny. Warto poświęcić nieco czasu na wybór skupu metali kolorowych.

Raz warto się poświęcić, a na skupie można uzyskać spore zyski. Na przyszłość będzie się już także miało większe rozeznanie. Nigdy nie wiadomo, jaka wiedza się przydaje. Dobry skup metali kolorowych, warto polecać innym, aby mieli zaoszczędzony czas i postawili na właściwy skup.

Skomentuj