Wpisz aby wyszukać

Staramy się zapewnić poufność w biurze. Jakie rozwiązania warto zastosować?

Podziel się

Coraz więcej firm dostrzega fakt, że nieuczciwa konkurencja może doprowadzić do tego, że wieloletni dorobek firmy, a także jej pracowników pójdzie na marne. Problemem jest nie tylko kradzież danych, ale również włamania na serwery, ich uszkodzenie. Ciekawym i niebezpiecznym zagadnieniem jest także podsłuchiwanie, np. osób z zarządu firm.

Szpiegostwo przemysłowe to prawdziwa plaga XXI wieku, jeżeli chodzi o świat biznesu. Rozwój nowych technologii, cyfryzacja, automatyzacja procesów, a także coraz większe wykorzystywanie oprogramowania do codziennej pracy sprawiają, że musimy szczególny nacisk położyć na ochronę danych, które w większości przypadków są ogromną wartością i mogą stanowić pewnego rodzaju zasób firmy – zwłaszcza takiej, która działa w sektorze nowych technologii i dostarcza specjalistyczne produkty.

Istnieje wiele tradycyjnych oraz nowoczesnych sposobów na to, aby móc próbować zabezpieczyć się przed złodziejami oraz nieuczciwą konkurencją.

Klatka Faraday’a – nowoczesny sposób na ochronę między innymi serwerowni

Nie da się ukryć, że obecnie to właśnie serwerownie należą do najbardziej specjalistycznych, a co za tym idzie najbardziej chronionych pomieszczeń w biurach. To właśnie miejsca, które powinny być objęte szczególnie naszą troską, z uwagi na wrażliwość. Utrata danych z serwera to bardzo często uniemożliwienie pracy serwisów, oprogramowania, brak dostępu do danych, dokumentacji, personaliów naszych klientów.

Jednym z rozwiązań, które chroni sprzęt IT przed działaniem pola elektromagnetycznego są klatki Faradaya. Są to specjalne rozwiązania, tak zwane kabiny elektromagnetyczne, spełniają niezwykle ważne zadanie w obszarze bezpieczeństwa strategicznych danych i informacji. Uniemożliwiają między innymi czasowe lub trwałe uszkodzenie sprzętu.

Zobacz także: https://infopoint.pl/jak-w-3-krokach-skutecznie-zabezpieczyc-serwerownie-przed-zlodziejami/

Doradztwem, projektowaniem, montażem tego rodzaju klatek zajmują się wyspecjalizowane firmy. Warto korzystać z ich pomocy, gdyż wtedy mamy pewność, że zaproponowane nam rozwiązanie pozwoli na to, aby osiągnąć odpowiedni efekt.

Warto pamiętać, że tego rodzaju zabezpieczenie nie powinno być traktowane, jako konieczność, a przede wszystkim jako inwestycja, która sprawi, że funkcjonowanie naszej firmy nie będzie po prostu zagrożone. Firma nie poniesie również konsekwencji związanych chociażby z karami związanymi z RODO.

1 Comments

Skomentuj