Wpisz aby wyszukać

Szeregowiec czy blok? Dlaczego szeregowce są lepszym miejscem do życia?

Podziel się

Szeregowce to domy, które wzbudzają najwięcej kontrowersji. Z jednej strony traktowane są jako domy, w których warto zamieszkać, natomiast sporo osób wytyka im pewne niedogodności. Tak naprawdę, jeśli ktoś dotychczas mieszkał w bloku, to doceni zalety mieszkania w domu szeregowym. Otóż największa zaleta polega na tym, że można cieszyć się większą swobodą niż w budynku wielorodzinnym.

Szeregowiec – dobra alternatywa dla mieszkania w bloku

Domy szeregowe to idealna alternatywa dla mieszkania w bloku. Na przykład, oglądając domy na sprzedaż w Mnichowie, coraz częściej można będzie zauważyć, że są one dostępne w zabudowie szeregowej. Wielu deweloperów właśnie w ten sposób realizuje inwestycje w mniejszych miejscowościach. Wiedzą, że osoby, które dotychczas mieszkały w bloku, chętniej przeniosą się z dużego miasta na wieś, a jeśli nie mają funduszy na budowę domu wolnostojącego – to dom szeregowy przekona ich bardziej. Domy szeregowe przede wszystkim doceniane są przez to, że posiadają osobne wejście. To duża wygoda.

Ogródek dużą zaletą szeregowców

W szeregowcu można mieć mały ogródek, a to jest wręcz marzeniem osób mieszkających dotychczas w bloku. Posiadanie własnego ogródka zaspokaja potrzebę kontaktu z zielenią. W końcu nawet największy balkon w bloku nie dorówna posiadaniu własnego skrawka ziemi. Kupując dom w zabudowie szeregowej, można cieszyć się podobnymi udogodnieniami, jak w domu wolnostojącym, a już na pewno lepszymi niż w zabudowie miejskiej. Domy szeregowe są także położone blisko centrum miasta. Dlatego kupując taki dom, nie trzeba się obawiać, że nie będzie mieć się dostępu do udogodnień takich jak: szkoły, przedszkola, służba zdrowia, punkty usług i sklepy.

Wiele domów szeregowych zaprojektowanych jest jako zamknięte osiedla z placami zabaw i terenami rekreacyjnymi. Wyższy jest sam standard otoczenia domu aniżeli ma to miejsce w przypadku mieszkania w bloku. Nawierzchnia ulic, oświetlenie, mała architektura – poszczególne elementy prezentują się bardzo dobrze.

Przewaga domów szeregowych nad blokami

Przewaga domów szeregowych nad blokami przejawia się również poprzez ujednolicony projekt elewacji, jak i całościowej małej architektury całego zespołu domów. Otoczenie jest spójne estetycznie i stylistycznie. W blokach nie ma zachowanej takiej estetyki. Także przestrzeń wspólna w szeregowcach jest dokładnie zaprojektowana i przemyślana. Tereny rekreacyjne, trawniki, czy specjalnie wydzielone klomby kwiatowe znacząco podwyższają wartość estetyczną danego miejsca. Mieszkanie w mniejszej społeczności sprzyja również budowaniu więzi sąsiedzkich. Wzajemna pomoc i życie towarzyskie są bardziej rozwinięte niż w bloku. Zwarty kompleks domów daje też większe poczucie bezpieczeństwa niż w przypadku dużego osiedla mieszkaniowego. Bez wątpienia, szeregowce są lepszym miejscem do życia dla osób, które dotychczas mieszkały wyłącznie w bloku. Warto więc zapoznać się z ofertą deweloperów w swojej miejscowości, kiedy myślimy o wyprowadzce z bloku.

Skomentuj