Wpisz aby wyszukać

Transport chorych – co warto o nim wiedzieć?

Podziel się

Karetkę pogotowia wzywamy, gdy występuje zagrożenie życie pacjenta. W sytuacji, gdy musimy dowieźć do szpitala czy innej placówki medycznej osobę chorą lub z niepełnosprawnością, wezwanie karetki jest bezpodstawne. Wówczas warto skorzystać z usługi transportu chorych.

Transport sanitarny i medyczny

Transport chorych w Łodzi świadczą wyspecjalizowane firmy medyczne. Ułatwiają przewiezienie pacjenta do placówki medycznej, kiedy dojazd do niej własnym transportem lub komunikacją miejską jest wykluczony. Warto przy tym pamiętać, że biorąc pod uwagę funkcje transportu może być podzielony na: medyczny i sanitarny. Transport medyczny to usługa świadczona w ramach ratownictwa medycznego i jego zadaniem jest udzielanie pomocy na miejscu zdarzenia. Transport sanitarny, z kolei, umożliwia przewóz osób lub materiałów biologicznych czy materiałów, wykorzystywanych do udzielania świadczeń zdrowotnych. Transport chorych dotyczy osób chorych lub z niepełnosprawnościami, których najbliżsi muszą zorganizować ich przewóz w odpowiednich i bezpiecznych warunkach. Z usługi transportu chorych mogą skorzystać osoby, wypisane ze szpitala, mające stawić się na badaniach kontrolnych czy planowanych zabiegach.

Bezpieczny przewóz chorych

Wybierając firmę świadczącą usługę przewozu chorych, należy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta. Najlepiej wybierać przedsiębiorstwo, które ma doświadczenie na rynku i wykwalifikowana kadrę, na przykład Ambro-Med. Przewóz chorego powinien odbywać specjalistycznymi ambulansami, które wyposażone są w specjalistyczny sprzęt, pozwalający na monitorowanie stanu zdrowia pacjenta. W trakcie transportu, choremu powinni towarzyszyć ratownicy medyczni lub sanitariusze, a w określonych sytuacjach również lekarz. Bezpieczny transport to taki, który świadczony jest przez firmę kompleksowo. Oznacza to, że pracownicy dbają o pacjenta od momentu przyjazdu na miejsce, aż do momentu dowiezienia go do punktu docelowego. Nie zostawiają pacjenta pod szpitalem, tylko zaprowadzają go do wyznaczonego miejsca.

Skomentuj