Wpisz aby wyszukać

Urolog – 3 sygnały świadczące o tym, że należy się do niego udać

Podziel się

Układ moczowy spełnia w organizmie człowieka niezwykle ważne funkcje. Niestety jednocześnie jest narażony na wiele infekcji, które często wymagają interwencji lekarza. Jakie sygnały powinny skłaniać do wizyty u urologa?

Czym zajmuje się urolog?

Urolog to lekarz odpowiadający za diagnostykę i leczenie chorób układu moczowego. Zdarza się również, że urolog zajmuje się schorzeniami ze strony układu płciowego, ponieważ dwa powyższe układy są ze sobą bezpośrednio związane.

Z pomocy np. krakowskich specjalistów korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety czy dzieci. Lekarz zajmuje się m.in. leczeniem kamicy nerkowej, nowotworów układu moczowego, zakażeń, stanów zapalnych narządów płciowych czy problemów z nietrzymaniem moczu.

Andrologia, czyli specjalizacja z dziedziny urologii obejmuje leczenie i diagnostykę męskiego układu rozrodczego. Wśród schorzeń, jakimi zajmuje się androlog w Krakowie, wymienia się m.in. przerost prostaty, stulejkę czy wodniaki jąder. Pacjenci rozważający ubezpłodnienie mogą zgłosić się do placówki, która zajmuje się wykonywaniem wazektomii w Krakowie bądź innym dużym mieście.

Kiedy należy umówić się do urologa?

Do wizyty w gabinecie urologicznym powinno skłonić wystąpienie krwiomoczu, który najczęściej wskazuje na zaburzenia w funkcjonowaniu całego układu. Niepokojącym sygnałem są także wszelkie problemy z oddawaniem moczu, np. częstomocz czy bezmocz.

Do urologa powinna zgłosić się również osoba, która odczuwa ból i pieczenie w okolicach cewki i bolesne parcie na mocz. Alarmującym symptomem jest także ból w podbrzuszu oraz okolicach nerek. W celu dalszej diagnostyki do urologa warto zgłosić się również ze złymi wynikami ogólnego badania moczu.

Wizyta u specjalisty wskazana jest także w przypadku, gdy pacjent zaobserwuje zmiany w wyglądzie narządów płciowych lub odczuwa nieprzyjemne dolegliwości w okolicach intymnych. Do małopolskiego lekarza mogą zgłosić się również mężczyźni, którzy mają trudności z erekcją, problemy z poczęciem dziecka czy planują usunięcie żylaków powrózka nasiennego w Krakowie.

Skomentuj