Wpisz aby wyszukać

Wiertła dentystyczne – jakie są ich rodzaje?

Podziel się

Dentysta jest chyba jednym z mniej lubianych zawodów. Wiele osób, gdy ma pójść do dentysty, to po prostu dostaje zawrotów głowy i ukłuć w sercu. Niektóre wizyty u tego specjalisty są naprawdę nieprzyjemne. Najbardziej na wyobraźnię działają wiertła dentystyczne. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Jakie wyróżnia się ich rodzaje?

Jakie wiertła dentystyczne są najpopularniejsze?

Bez dwóch zdań wiertła dentystyczne diamentowe są najpopularniejsze ze wszystkim. Wiertła te mają postać kuleczki z listkami tnącymi. Głównie te wiertła dentystyczne są wykorzystywane do usunięcia próchnicy. Drugim rodzajem wierteł są wiertła dentystyczne szczelinowe. Przypominają one walec wydłużony. Wiertła te stosuje się do opracowywania szczelin oraz rowków bezpośrednio na zębie.

Można się także spotkać u dentysty z wiertłami, które są odwróconymi stożkami. One są wykorzystywane do opracowywania bezpośrednio dna, jak i bocznych powierzchni ubytków. Na sam koniec warto jeszcze wymienić wiertła tarczowe. Są one stosowane, aby wyciąć zagłębienie retencyjne.

Gdzie kupować wiertła dentystyczne?

Wiertła dentystyczne to narzędzia specjalistyczne. Raczej żadna osoba fizyczna ich nie kupuje. Jest to logiczne. Co więcej, takiego typu produktów nie można kupić ot tak sobie w sklepie. Dla dentystów dostępne są specjalne miejsca, jak na przykład hurtownie dentystyczne, w których się zaopatrują. Każdy stomatolog powinien postarać się, aby miejsce to było sprawdzone i oferowało produkty wysokiej jakości. Na całe szczęście takich miejsc na mapie Polski nie brakuje. Jednym z nich jest Dormed – produkty medyczne i stomatologiczne.

Na pewno miejsce to nie tylko oferuje duży wybór, ale także porządne narzędzia. Co ciekawe, ceny również nie są wysokie, jak na tak dużą jakość. W zasadzie to wszystko jest oceniane, jak najbardziej na tak.

Dentyści, którzy już raz natrafili na godne polecenia miejsce, to nie chcą się już zaopatrywać w żadnym innym.

Skomentuj