Wpisz aby wyszukać

Woreczki nikotynowe – czym jest nowość na rynku wyrobów nikotynowych?

Podziel się

W woreczkach nikotynowych można usłyszeć dzisiaj coraz częściej. Czym dokładnie są torebki z nikotyną? Czym różnią się od snus? Jak z nich korzystać? Przyglądamy się bliżej tej nowości na polskim rynku wyrobów nikotynowych.

Czym są woreczki nikotynowe?

Torebki nikotynowe, a także woreczki nikotynowe, ponieważ można spotkać się z różnymi nazwami, dopiero od niedawna dostępne są na polskim rynku.

Woreczki nikotynowe to rodzaj wyrobu nikotynowego, który nie zawiera tytoniu. Mają formę małych woreczków, które wypełnione są granulatem zawierającym w składzie nikotynę oraz inne składniki aktywne, w tym substancje zapachowe i smakowe.

W porównaniu do innych rodzajów wyrobów nikotynowych i tytoniowych woreczki nikotynowe:

  • Są dyskretne w stosowaniu – można korzystać z nich niemalże w każdym miejscu,
  • Nie wymagają palenia – dzięki temu nie przedostają się do płuc,
  • Chronią zęby – nie powodują powstania nieestetycznych osadów na zębach,
  • Są dostępne w różnych mocach – można dopasować je do swoich wymagań,
  • Mają różne smaki do wyboru – na przykład owocowe, kawowe, miętowe.

Woreczki nikotynowe a snus

Na pierwszy rzut oka woreczki nikotynowe przypominają popularny w krajach Północnej Europy snus, czyli tytoń w torebkach. Są to jednak dwa całkowicie odmienne wyroby, które mają również inne działanie.

W woreczkach nikotynowych nie m tytoniu. Zamiast niego znajduje się w nim sama nikotyna, która ma postać soli nikotynowej. Ze względu na taką postać są one nie tylko bezpieczniejsze dla zębów – nie powodują ich odbarwień, ale także mają bardziej atrakcyjny smak, zapach i dają możliwość stopniowania natężenia nikotyny.

Jak działają torebki z nikotyną?

Woreczki nikotynowe wyróżniają się szybkim i skutecznym działaniem. Są one przeznaczone do umieszczenia w ustach, pomiędzy dziąsłem a górną wargą. W takich warunkach dochodzi do uwalniania się znajdujących w nich składników aktywnych, w tym nikotyny. Pojawia się wtedy uczucie mrowienia.

Ze względu na swoją postać woreczki nikotynowe wyróżniają się bardzo dyskretnym stosowaniem, dlatego można używać ich także tam, gdzie palenie papierosów albo korzystanie z e-papierosów i waporyzerów jest zakazane albo jest niemile widziane.

Woreczki nikotynowe – jak ich używać?

Używanie woreczków nikotynowych nie jest skomplikowane. Należy wyjąć woreczek z opakowania i umieścić w ustach, między dziąsłem a górną wargą. Całkowity czas trzymania woreczka w ustach wynosi do 30 minut. Po tym czasie należy go wyjąć.

Nie należy wyrzucać woreczków do publicznych koszów na śmieci, ponieważ na ich składniki narażone są wtedy zwierzęta, dzieci. Aby usuwanie woreczków było prostsze, w opakowaniach na woreczki umieszcza się osobną przegródkę na te zużyte.

Skomentuj