Bezpieczeństwo

Głównym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru odzieży roboczej, jest oczywiście bezpieczeństwo! W wielu zawodach, w których potrzebna jest fachowa i dobrej jakości odzież robocza nasze bezpieczeństwo może być zagrożone. Ubiór taki pozwoli nas chronić przed różnorodnymi urazami. Odzież taka jest niewątpliwie kluczowa i niezbędna dla ludzi pracujących w takich miejscach jak budowa czy laboratoria. Kierując się bezpieczeństwem, musimy zwrócić uwagę czy ubiór, który chcemy kupić, posiada odpowiednie certyfikaty i właściwości ochronne. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnych konsekwencji.

Wysokiej jakości materiały

Nie ulega wątpliwości, że im lepiej wykonana odzież, tym lepsze użyte w niej materiały. Profesjonalna odzież robocza musi charakteryzować się idealną odpornością na uszkodzenia. Dlatego kluczowe jest, jakie i jakiej jakości materiały zostały użyte do produkcji naszej odzieży. Powinniśmy mieć również na uwadze czy nasza odzież robocza jest przewiewna. Takiej odzieży powinni przede wszystkim poszukać pracownicy, którzy długie godziny spędzają w pracy, poszukując odpowiedniego balansu między komfortem a bezpieczeństwem.

Sklepy BHP często w swojej ofercie mają różnorodną odzież wykonaną z rozmaitych materiałów, dlatego warto zwrócić na to szczególną uwagę. W miejscach o średniej temperaturze (np. hala) warto wybrać bawełnę, która idealnie spełni swoje funkcje w takich warunkach. W miejscach, gdzie występują odpady (takie jak biologiczne czy radiacyjne) wypadałoby postawić na odzież nieoddychającą i przede wszystkim szczelną, która pozwoli nam ochronić ciało przed niebezpieczeństwem. Zaś jeżeli pracujemy w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze, to najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie materiał, który jest przewiewny — w tym wypadku włókno sztuczne.

Warunki pogodowe

Przy wyborze odzieży roboczej warto zwrócić uwagę na porę roku, w którą będziemy pracować. Nie wybierzemy odzieży grubej na lato, będzie to powodowało dyskomfort i może nawet doprowadzić do oparzeń. W okresie letnim, aby uniknąć pocenia się i przegrzewania się, należy dobrać odzież z cienkiego materiału, która pozwoli nam czuć komfort i dzięki której nie będziemy się martwić o ww. skutki uboczne.