Wpisz aby wyszukać

Wynajem samochodu – na co powinno się zwrócić uwagę?

Podziel się

Wynajmowanie samochodu weszło już niemal w krew niektórym kierowcom. Powodów do wypożyczenia auta jest wiele – od wyjazdu, po chęć przetestowania samochodu i zwykłą fanaberię. Bez względu na to, jakimi pobudkami kierujemy się, kiedy postanowimy skorzystać z usług wypożyczalni aut, powinniśmy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Wypożyczalnia samochodów – na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze ważne, aby dana wypożyczalnia samochodów nie była przysłowiowym no name, a raczej posiadała pozytywne opinie użytkowników czy też miała ugruntowaną pozycję na rynku, tak jak na przykład ta: https://www.fleetcorp.pl/.

Kolejna ważna kwestia, to umowa, jaką daje nam do podpisania wynajmujący. Okazuje się, że wielu z nich ma tak zwane ukryte koszty, które w praktyce sprawiają, że nasz rachunek końcowy nie jest taki, jak zakładaliśmy. Wypożyczalnia może nas nawet nie poinformować o tym, że wypożyczenie dodatkowego wyposażenia wiąże się z dopłatami. Istotną kwestią jest także polityka związana z bakiem paliwa. Otóż większość firm oddaje w nasze ręce samochody z pełnym bakiem i tego samego będzie oczekiwała po tym, jak ów samochód będziemy musieli zwrócić. Jeśli tak nie postąpimy, możemy zostać obciążeni dodatkowymi opłatami dodatkowo powiększonymi o koszty operacyjne.

Ubezpieczenie samochodu ma znaczenie

Zanim zdecydujemy się na wynajem samochodu dokładnie sprawdźmy w jakim jest stanie technicznym. Jeśli wypożyczalnia zaproponuje nam wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, prześledźmy zapisy umowy, co dany pakiet obejmuje i czy jest to dla nas opłacalne. Często warto taki wykupić, aby uniknąć ewentualnych kosztów powstałych na skutek użytkowania samochodu, zwłaszcza, gdy na przykład będziemy współdzielić jego prowadzenie z drugim kierowcą. I na koniec – nie bójmy się zadawać pytań, nawet, jeśli wydadzą się nam one banalne. Lepiej mieć wyjaśnione absolutnie wszystkie kwestie, niż potem borykać się z nieprzyjemnościami lub kolejnymi znikającymi z naszego konta zerami.

Skomentuj