Wpisz aby wyszukać

Zarabianie na afiliacji

Podziel się

Zastanawiasz się w jaki sposób można zarabiać w internecie, posiadając własną stronę internetową? Jedna z możliwości jest afiliacja. To system pozwalający zarabiać na polecaniu produktów dostępnych w różnych sklepach internetowych. Jak się do tego zabrać? Ile można zarobić na afiliacji?

Czym jest afiliacja?

Afiliacja uznawana jest za jedną z odmian marketingu internetowego. Polega ona na promocji produktów i usług, które są oferowane przez różnego rodzaju sklepy internetowe, czy też firmy. Afiliant w tym wypadku zarabia, jeśli potencjalny konsument dokonał zakupu w sklepie internetowym, trafiając tam właśnie poprzez stronę afilianta. Wydaje się, że ten model zarabiania jest niezwykle prosty i przejrzysty. Niemniej jednak aby móc myśleć o jakichkolwiek zarobkach, to nasza strona musi być popularna w sieci i dość często odwiedzana przez internautów. Dlatego pierwszym krokiem do sukcesu afiliacji jest stworzenie strony internetowej z interesującym contentem i wyrobienie sobie odpowiedniej marki internecie.

Jak wybrać sieć afiliacyjną?

W ramach afiliacji możemy bezpośrednio współpracować w danym sklepie internetowym. Niemniej jednak możemy również przystąpić do jednego z wielu systemów partnerskich. To swego rodzaju pośrednictwo, które łączy firmy rynku e-commerce z afiliantami,  gotowymi promować produkty  sklepów online na swoich stronach internetowych. Najczęstszym modelem rozliczeń w afiliacji jest prowizja za dokonanie zakupu. Czyli jeśli internauta wejdzie na twoją stronę i spodoba mu się zaproponowane przez ciebie produkt, to bezpośrednio z twojej strony może przejść do sklepu online i tam dokonać zakupu. Ty, dzięki tego rodzaju pośrednictwie, zarabiasz prowizję od sprzedaży. Zarobki w afiliacji są niezwykle zróżnicowane. Wszystko zależy od branży, od modelu rozliczeń, a także od tego ilu potencjalnych klientów dokona zakupu poprzez twoją stronę internetową.  Niemniej jednak jest to ciekawy model na zarabianie w internecie, albowiem nie widać tutaj jakiś ograniczeń zarobkowych

W afiliacji możemy stosować różnego rodzaju narzędzia. Najpopularniejszymi są linki afiliacyjne, a także pliki XML. Linki afiliacyjne umieszczamy na własnej stronie internetowej. Prowadzą one zazwyczaj do jednego wybranego produktu, który aktualnie polecamy. Inaczej wygląda sytuacja z plikami XML. W tym wypadku możemy pobrać całą ofertę danego sklepu internetowego i zamieścić ją na własnej strony internetowej. Możliwe jest również takie edytowanie pliku XML, aby pobrała się tylko wybrana przez nas kategoria produktów z danego sklepu internetowego.

Skomentuj