Wpisz aby wyszukać

Złomowanie samochodów w pigułce

Podziel się

Wymienić można wiele sytuacji, kiedy koniecznym okazuje się oddanie naszego auta do stacji demontażu. Aby to zrobić, trzeba jednak być świadomym tego jak przebiega cała procedura. O czym należy pamiętać oddając auto do kasacji? Podpowiadamy. 

Kiedy warto oddać samochód do kasacji?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie podejmują decyzję o oddaniu samochodu na złom. Najczęściej spotykanym jest oczywiście wypadek. Jeżeli koszty naprawy przekraczają kwotę całkowitą auta (czyli stwierdzono szkodę całkowitą) to nie pozostaje nic innego jak oddać samochód do kasacji. To jednak niejedyny powód. Inną sytuacją, w której właściciele aut decydują się na oddanie swojego sprzętu do punktu skupu jest zły stan techniczny i nieopłacalność przeprowadzania napraw.

Do kasacji warto oddać również nieużywane auto. Należy pamiętać, że bez względu na to czy samochód jest użytkowany, czy nie, płacenie składek na ubezpieczenie jest obowiązkowe. Aby uwolnić się od zbędnych wydatków, warto rozważyć jego sprzedaż, jednak jeżeli nie znajdzie się chętny koniecznym będzie oddanie samochodu do kasacji. Osoby ze Szczecina i okolic zachęcamy do sprawdzenia w Google frazy złomowanie samochodów w Szczecinie.

Jak wygląda proces zezłomowania samochodu?

Pierwszym krokiem jest znalezienie punktu skupu. Zanim nawiążemy współpracę należy upewnić się, czy działa on legalnie. Warto również porównać oferty kilku skupów pod kątem ceny za każdy brakujący kilogram. Gdy już zdecydujemy się na konkretną stację demontażu należy przygotować pakiet wymaganych dokumentów. Jest to dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu, karta pojazdu, a także wpis do ewidencji gospodarczej, jeżeli pojazd zarezerwowany jest na firmę.

Jeżeli nie posiadamy możliwości osobistego przetransportowania wraku do stacji demontażu, należy upewnić się, czy dany punkt oferuje usługę przewozu auta lawetą. Po udanie przeprowadzonej transakcji naszym obowiązkiem jest zwrócić uwagę czy przekazano nam wszystkie dokumenty. Powinny być to: unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą sprawdzić w wyszukiwarce frazę kasacja samochodów w Szczecinie.

Skomentuj