Wpisz aby wyszukać

Na co zwrócić uwagą przy wyborze materaca dla dziecka?

Podziel się

Wybór materaca dla dziecka nie może być kwestią przypadkową. Należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby malucha, jak również jakość materiałów na które postawił producent. Najważniejsze jest to, aby nie oszczędzać na jakości – takie działanie przyczyni się nie tylko do tego, że dany model szybko ulegnie zużyciu, ale także co gorsza – może źle wpłynąć na kondycję kręgosłupa dziecka, jak również jakość jego komfortu snu. Co więc należy wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że postawiliśmy na dobry materac? Podpowiadamy.

Wybór materaca dla dziecka – konieczne dopasowanie do wieku

Wybór konkretnego modelu materaca powinien być podyktowany w dużej mierze od tego, że powinniśmy dopasować go do wieku dziecka. Takie działanie wpłynie na to, że będziemy mogli określić ile snu potrzebuje dany maluch, a więc dobrać odpowiedni model materaca. Niemowlę może spać nawet 20 godzin na dobę (miesięczne dziecko potrafi przespać od 16 do 20 godzin). Trzymiesięczne jest nieco bardziej aktywne, jeśli chodzi o ilość snu, to w grę wchodzi przedział mniej więcej od 15 do 18 godzin na dobę. Półroczne dziecko spędza na śnie 14 godzin, a roczne 12. Starsze dzieci są o wiele bardziej aktywne, ale sen także powinien być mocno wpisany w ich rytm dnia. To mocno wpływa na jakość ich życia oraz odporność.

Materac dla dziecka – inwestycja tylko w nowe modele

Pamiętajmy o tym, że wybierając materac dla dziecka nie możemy kierować się kwestią oszczędności. Wiele osób robi olbrzymi błąd, który polega na tym, że kupują używane modele. Takie działanie to droga do pogorszenia jakości stanu kręgosłupa małego użytkownika. Nie bez znaczenia pozostają także kwestie higieniczne – wiele bakterii i alergenów może mieć siedlisko właśnie w danym modelu nawet po jego praniu. Każdy do ma inną florę bakteryjną i tej kwestii nie da się obejść. Kupujmy je w sprawdzonych salonach.

Zobacz także: https://swiatkobiet.net.pl/3-powody-dla-ktorych-warto-kupic-lozko-drewniane/

Twardość materaca – na jaką postawić

Materac dla dziecka średnio twardy zapewnia mu komfortowe warunki rozwoju. Jeśli będzie zbyt miękki maluch będzie się zapadać, co wpłynie źle na jego kręgosłup. Zbyt twardy może z kolei za bardzo uciskać plecy. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że materac powinien być sprężysty – nie powinien się odkształcać, a wracać do pierwotnej formy. Zwróćmy także uwagę na to czy jest odpowiednio przewiewny. Sprawdźmy także czy materac ma właściwe wypełnienie – wybierajmy te, które są przyjazne alergikom oraz delikatnej dziecięcej skórze.

1 Comments

Skomentuj