Wpisz aby wyszukać

Nowy trend: obrazy czarno-białe

Podziel się

Obraz to doskonała forma przyozdobienia ściany w salonie czy sypialni. Jednak aby całość prezentowała się gustownie i ze smakiem, warto pochylić się nad wyborem zarówno tematyki, jak i kolorystyki. Ostatnio coraz częściej decydujemy się na obrazy czarno-białe. Powodów, dla których akurat te zestawienie kolorystyczne jest na topie, jest wiele.

Gama kolorów nie do każdego wnętrza

Każdy z nas chce, aby jego mieszkanie wyglądało doskonale. Dlatego nacisk kładziemy zarówno na wyposażenie mieszkania czy domu, jak i dodatki wszelkiego rodzaju, które dopełniają całość kompozycji. O tym, jakiego rodzaju dodatki będziemy wybierać powinny decydować dwie kwestie. Po pierwsze kolorystyka królująca w domu, a po drugie styl. Wiadomo bowiem, że określone style charakteryzują się swoimi wytycznymi, które gryźć się mogą z zupełnie innymi. Nadmiar kolorów na obrazach czy w wyposażeniu domu może wprowadzić efekt chaosu, na dłuższą metę pobyt w takim pomieszczeniu może być wręcz męczący. Zupełnie inaczej sytuacja się przedstawia, jeśli w salonie czy sypialni powieśmy obrazy czarno-białe.

Przewaga kontrastów

Czerń i biel to najbardziej popularne barwy kontrastowe. Od wieków te dwa kolory są ze sobą łączone, ponieważ takie zestawienie daje bardzo czytelny i wyrazisty efekt. Nic wiec dziwnego, że obrazy czarno-białe tak doskonale wpasowują się w przeróżne wnętrza. Najbardziej popularne są w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach, w stylu minimalistycznym. Wielkim plusem, z powodu którego obrazy czarno-białe są takie popularne, jest to, że pasują one do każdego koloru użytego we wnętrzu, jak również do większości aranżacji wnętrz. Oczywiście mowa o kolorystyce płótna, bowiem to już kwestia indywidualna, jakiego kolor ramy zostaną dobrane do takich elementów dekoracyjnych.  Bez dwóch zdań jednak, jeśli chcesz w jakiś sposób upiększyć swoje mieszkanie, to zdecyduj się na obrazy czarno-białe. To będzie strzał w dziesiątkę.

Wieszamy z głową

Aby obrazy czarno-białe pięknie się prezentowały, pamiętajmy, że powinny być odpowiednio rozlokowane w pomieszczeniu. Jest kilka podstawowych zasad. Po pierwsze – dobieramy wielkość obrazu do wielkości ściany – zbyt mały zgubi się, a zbyt wielki stworzy wrażenie przytłaczające. Wieszając obrazy czarno-białe nad kanapa, pamiętajmy aby zawieszone były około 20 centymetrów nad danym meblem, aby tworzyć wspólny obraz z danym meblem. Jeśli chcemy powiesić jeden obraz, to najlepiej ulokować go w centralnej części ściany.

Mnogość wyboru

Obrazy czarno-białe to teraz najnowszy trend. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mają do wyboru wiele możliwości. Można bowiem zamówić takie obrazy czarno-białe na płótnie nadrukowane. Można zamówić także obrazy na szkle czy zwrócić się do konkretnego artysty, który namaluje obraz farbami. Oczywiście w grę wchodzą także retrospekcje znanych czarno-białych obrazów. Dzięki temu, że można tak wiele różnych opcji wybrać, obrazy czarno-białe są naprawdę doskonałym rozwiązaniem do każdego wnętrza.

1 Comments

Skomentuj