Wpisz aby wyszukać

Zdrowa i zbilansowana dieta dla psa – czyli jaka?

Podziel się

Na zdrowie, a tym samym dobrą kondycję naszego psa ma wpływ wiele czynników. Wśród nich weterynarze wymieniają głównie zdrową i zbilansowaną dietę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb, jak również stanu zdrowia. Nie bez znaczenia pozostaje więc komponowanie jadłospisu dla psa w taki sposób, aby wpisać się zarówno w jego potrzeby, jak również preferencje żywieniowe.

Nie od dziś wiadomo, że psiaki mają swoje smaczki i często po prostu ciężko im dogodzić. Na co więc zwrócić uwagę komponując jadłospis naszego czworonoga? Podpowiadamy.

Dobry pokarm dla psa – kilka najważniejszych kwestii

Wielu właścicieli psów zadaje sobie pytanie pt. czy mój czworonożny przyjaciel może jeść to samo, co ja? O ile jeszcze kilkanaście lat temu było to dla wielu normą, o tyle badania dowodzą, że zwierzęta nie powinny spożywać takich samych posiłków, jak ich właściciele. Psie potrzeby są zdecydowanie inne, a żeby je spełnić, należy sięgać po wysokogatunkowe dania dla psów, które będą w stanie zaspokoić głód, jak również dobrze wpłynąć na ich organizm.

Trzeba wiedzieć, że psie żołądki są bardzo delikatne i kompletnie nieprzystosowane do spożywania dużych ilości przypraw czy też wzmacniaczy smaku, które często pojawiają się w daniach dedykowanych ludziom. Zanim więc podejmiemy próbę dobrania odpowiedniej karmy dla psa, warto skonsultować kondycję zdrowotną zwierzaka z weterynarzem, który zwróci uwagę na jego indywidualne zapotrzebowania. Nie bez znaczenia w doborze żywności pozostają także takie czynniki, jak waga, wzrost oraz rzecz jasna rasa.

Dania dla psów skrojone na miarę ich potrzeb

W ferworze propozycji rynkowych karm czy też gotowanego jedzenia dla psów można kompletnie się zagubić. Propozycji jest mnóstwo i nie każda jest w stanie wpisać się w potrzeby naszego zwierzęcia. Mowa zarówno o sprostaniu wymaganiom związanych z jego rasą czy wagą, ale także ogólną kondycją zdrowotną. Z pomocą przychodzą tutaj firmy, które oferują spersonalizowane dania dla psów. W praktyce oznacza to, że biorą pod lupę wszystkie aspekty związane z naszym zwierzakiem i uwzględniają je w komponowaniu dla niego dań, które następnie dostarczają nam pod wskazany adres. Posiłki są przygotowywane z uwzględnieniem zarówno wieku, rasy, budowy, jak i poziomu aktywności psa.

Bardzo ważne w tym procesie jest obliczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Mamy możliwość wyboru smaku, jaki odpowiada naszemu pupilowi. Tak przygotowane danie jest pakowane w termoizolacyjną torbę, a następnie trafia prosto do naszego domu i psiej miski.

Skomentuj