Wpisz aby wyszukać

Jak zarabiać w internecie?

Podziel się

Nie interesuje Cię pełnowymiarowa praca w biurze, na etacie? A może chcesz tylko dorobić do wynagrodzenia? Pomyśl o pracy online. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak zarabiać w internecie.

1. Praca zdalna online

Pierwsza możliwość to tak naprawdę „klasyczna” praca, tylko realizowana zdalnie. Co to oznacza? Wykonujesz ją w domu, a ze swoją firmą kontaktujesz się wyłącznie przez internet, zwykle za pomocą specjalnych programów, komunikatorów.

Jakie są plusy? Sam organizujesz sobie pracę. Jeśli uda Ci się wykonać ją wcześniej, nie musisz siedzieć w biurze „od do”. Dodatkowo taka praca online zwykle zawierana jest na podstawie umowy o pracę i jeśli tylko firma jest uczciwa, nie musisz martwić się o stabilne wynagrodzenie.

Minusów też jest kilka. Nie każdy nadaję się do tego, aby przez osiem lub więcej godzin dziennie w pełni mobilizować się do działania. I tak naprawdę, oprócz miejsca wykonywania zadań, niczym się właściwie nie różni od pracy w biurze. Pomysły na zarabianie w internecie znajdziesz na premiadlaciebie.pl, dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak znaleźć dodatkową pracę online, koniecznie tam zajrzyj.

2. Freelancer

Chcesz mieć większe możliwości? Nie lubisz ograniczeń? Zostań freelancerem, czyli tzw. wolnym strzelcem. To osoby, które zwykle posiadają własną działalność gospodarczą i pracują na zlecenie. Najłatwiej w ten sposób pozyskać pracę copywriterom, grafikom komputerowym i programistom, a także tłumaczom.

Freelancerem można być na „cały etat” lub tylko dorabiać sobie w ten sposób, jeśli masz inne źródło dochodu. A to, ile zarobisz, zależy głównie od Ciebie. I przy okazji od ilości zdobytych zleceń, które to Ty musisz znaleźć i załatwić – niestety, i w tym wypadku są minusy takiej pracy.

3. Prowadzenie bloga, mediów społecznościowych

Masz wiedzę i pasję, którą chcesz się podzielić? A może… z różnych powodów jesteś znany i chcesz to wykorzystać? Pomyśl nad prowadzeniem bloga lub profilu w mediach społecznościowych. Możliwości zarobku w tym wypadku jest sporo. Mogą to być posty/artykuły sponsorowane, linki afiliacyjne czy reklamy w systemie Google Ads. Ty decydujesz, która z tych form Ci najbardziej odpowiada.

Brzmi idealnie? Jest jeden warunek – musisz być rozpoznawalny, mieć stałe grono obserwujących, czytelników (którzy, uwaga, nie zostali kupieni, a to wbrew pozorom nie jest trudno wykryć). W praktyce oznacza to więc, że zanim zaczniesz zarabiać w taki sposób, musisz wykonać trochę ciężkiej, darmowej pracy.

4. Zarabianie na bankach

Jednym z pomysłów jest też zarabianie, a raczej dorabianie, na bankach. Na czym to polega? Na korzystaniu z różnych promocji bankowych, premii za otwarcie konta lub z innych benefitów. I nie musisz w tym celu śledzić ofert wielu różnych banków, ponieważ w internecie bez problemu znajdziesz serwisy, które zajmują się tym za Ciebie. Tam możesz szukać okazji.

5. Programy partnerskie

Ostatni z naszych pomysłów to afiliacja, czyli programy partnerskie. Ty promujesz dany produkt w dowolny sposób, a jeśli ktoś go kupi, korzystając z podanego przez Ciebie unikalnego linka afiliacyjnego, dostaniesz procent od sprzedaży.

Oczywiście to, ile zarobisz na programach partnerskich, zależy głównie od tego, z ilu kanałów korzystasz oraz jaki masz dar przekonywania.

Skomentuj