Wpisz aby wyszukać

Klimatyczna kuchnia rustykalna

Podziel się

Styl rustykalny jest kontrą dla wszechobecnego minimalizmu, błyszczących powierzchni i niemal sterylnego porządku. Głównym motywem kuchni utrzymanych w wiejskiej konwencji jest czysta natura. Swobodne kompozycje, zapach świeżych ziół w ozdobnych doniczkach, naturalne materiały  i ciepła, domowa atmosfera sprawiają, że każda wizyta w kuchni przywołuje wspomnienie wakacji u babci. Jak zaaranżować kuchnię w stylu rustykalnym? Sprawdź!

Ściany i podłogi

W kuchniach rustykalnych nadrzędną rolę odgrywają naturalne materiały. Aby nadać kompozycji ciepłego i naturalnego wyrazu, podłogę wyłóż parkietem lub przecieranymi panelami. Na ścianach doskonale sprawdzą się białe płytki lub cegła klinkierowa. Ciekawy efekt uzyskasz, kiedy sufit udekorujesz belkami z ciemnego drewna.

Meble do kuchni rustykalnej

Meble do kuchni stylizowanej na wiejską chatkę powinny być wykonane z litego drewna. Zabudowa z wyraźnie rysującym się układem słojów zachwyca nie tylko pięknym wykończeniem wnoszącym do pomieszczenia ciepły, przytulny klimat, ale również ponadprzeciętną trwałością. Meble z litego drewna są odporne na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu idealnie zdają egzamin w trudnym, kuchennym środowisku. Klasyczną zabudowę składającą się z szafek i półek warto uzupełnić o wysoki kredens w stylu retro. Za szklaną witrynką poustawiaj ozdobną, malowaną porcelanę. Aby połyskujące, metaliczne powierzchnie nie zakłócały kompozycji, zabuduj drewnem wszystkie kuchenne urządzenia.

Wisienką na torcie będą dodatki – warkocze czosnku podwieszone pod sufitem, drobne bibeloty w babcinym stylu, obrus z delikatnym haftem, charakterystyczne zazdroski w oknach. Na parapecie koniecznie muszą się znaleźć doniczki ze świeżymi ziołami.

2 Comments

  1. Kuchnia rustykalna to inspiracja. Mogłabym w takiej gotować godzinami

  2. Piękna i klimatyczna, marzenie <3

Skomentuj