Wpisz aby wyszukać

5 porad, z którymi wybierzesz najlepsze łóżko do sypialni!

Podziel się

Zastanawiasz się nad zakupem łóżka? Zobacz przygotowane przez nas porady, dzięki którym uda Ci się znaleźć najlepszy mebel do swojej sypialni!

Weź pod uwagę wymiary sypialni

Rozmiar łóżka powinien być proporcjonalny do wielkości sypialni, co przekłada się na komfort korzystania z tego wnętrza. Jeśli masz mniejszy pokój, bardziej odpowiednie będzie łóżko węższe, na przykład o szerokości 140 centymetrów, natomiast w większym pokoju można umieścić łóżko o większych wymiarach. Warto sprawdzić, czy wokół łóżka jest wystarczająco dużo miejsca, aby umożliwić swobodne poruszanie się.

Postaw na komfort

Przy wyborze łóżka najważniejsza jest wygoda. Zastanów się, jaki rodzaj materaca odpowiada Twoim preferencjom, na przykład może być to materac sprężynowy, piankowy, twardy, średni czy miękki. Dodatkowo weź pod uwagę budowę łóżka, w tym zagłówek, ponieważ może on mieć wpływ na komfort i sposób korzystania z łóżka, na przykład ułatwi on czytanie, oglądanie telewizji. W tej kategorii bardzo popularne są łóżka kontynentalne, które mają obitą tapicerką ramę. Takie łóżka są również wyposażone w wewnętrzne boksy, które poprawiają komfort snu – układa się na nich jeden albo dwa dodatkowe materace.

Dobierz styl łóżka

Warto pamiętać, że łóżko powinno uzupełniać styl sypialni. Niezależnie od tego, czy styl wnętrza jest nowoczesny, tradycyjny, rustykalny czy minimalistyczny, warto postawić na projekt łóżka, który harmonizują z istniejącym wystrojem. Gdy chodzi o stylowe łóżka DESIGN | D10 – https://designd10.pl/meble-designerskie/lozka takich mebli bazuje na starannie dobranych materiałach oraz dokładnym wykończeniu. Warto uwzględnić różne propozycje, przeglądając oferty projektantów.

Zwróć uwagę na możliwości przechowywania

Jeśli masz do czynienia z ograniczoną przestrzenią do przechowywania w sypialni, weź pod uwagę łóżka z wbudowanymi schowkami. Łóżka z szufladami pod spodem lub łóżka z podnoszonym schowkiem pomogą zmaksymalizować przestrzeń potrzebną do przechowywania pościeli, ubrań czy innych przedmiotów i utrzymać porządek w pokoju.

Porównaj jakość i cenę

Dobre łóżko to inwestycja w jakość snu i ogólne samopoczucie, dlatego priorytetem jest w tym przypadku jakość i komfort. Często warto zdecydować się na dopłacenie do zakupu dobrej klasy łóżka od znanej marki niż kupić takie, które po pewnym czasie przestanie wyglądać dobrze i będzie wymagało wymiany na nowe. Gdy zatem planujesz zakupić nowe łóżko do swojej sypialni, pamiętaj o tym, żeby zakup ten nie był pochopny. Lepiej poświęcić nieco więcej czasu na wybranie odpowiedniego mebla, aby mieć pewność, że będzie on idealnym zakupem!

Skomentuj