Wpisz aby wyszukać

Czym różnią się windy towarowe od pasażerskich?

Podziel się

Windy towarowe to ciekawe sprzęty, które zdecydowanie sprawdzają się do wielu firm. Dzięki nim można przede wszystkim zyskać funkcjonalność i możliwość przemieszczania wielu ciężkich konstrukcji. Czym się różnią windy towarowe od pasażerskich?

Windy towarowe – powierzchnia

Zdecydowanie windy towarowe w Legnicy są w stanie transportować wiele różnego rodzaju przedmiotów, które mają niewymiarowy kształt. Mowa tutaj na przykład o paletach lub wózkach, które zdecydowanie nie zmieszczą się do tradycyjnych wind.

Serwis wind w Legnicy sprawia, że można zadbać o ich prawidłowe funkcjonowanie na lata. Dzięki temu każdy właściciel może mieć pewność, że będą one wytrzymałe. Jednocześnie każda usterka będzie mogła zostać szybko naprawiona.

Windy towarowe – udźwig

Inną różnicą jest sam udźwig. Tradycyjne windy pasażerskie mogą wytrzymać około 350 kilogramów udźwigu, gdzie towarowe są w stanie podnieść ciężar, który może wynieść nawet kilka tysięcy kilogramów. Jest to obciążenie, które pozwala na podnoszenie palet z zawartością.

Taką zawartością może być między innymi kostka brukowa lub inne materiały budowlane. Wszystko zależy od konkretnego przedsiębiorstwa oraz jego branży. Jednak warto wiedzieć, że wiele konstrukcji jest bardzo masywnych.

Windy towarowe – gdzie się sprawdzą?

Takie windy towarowe mogą sprawdzać się w różnych miejscach. W szczególności będą to firmy, które specjalizują się w branży budowlanej. To właśnie one najczęściej przewożą materiały, które mogą być masywne oraz duże.

Często będą to również same magazyny. Wiele pięter to ich cecha szczególna w dzisiejszych czasach. Dzięki temu można bez większych problemów sprawić, że będą mogły funkcjonować bez jakichkolwiek przeszkód, nawet transportując wózki widłowe i pracowników.

Windy towarowe wyróżniają się przede wszystkim większą powierzchnią, którą można dokładnie załadować różnymi częściami. Dodatkowo są one również wytrzymalsze na ciężar.

Skomentuj