Wpisz aby wyszukać

Jak przygotować się do sprawy frankowej?

Podziel się

Obecnie coraz większa liczba Frankowiczów decyduje się na wstawienie na drogę sądową. Spowodowane jest to tym że banki masowo udzielając kredytów we frankach szwajcarskich na początku lat dwutysięcznych stosowały niedozwolone klauzulę które doprowadziły wielu Polaków do poważnych kłopotów finansowych. 

Jak dobrze przygotować się do rozprawy frankowej?

Przede wszystkim należy pamiętać że sprawy związane z umowami we frankach szwajcarskich są bardzo skomplikowane i zawiłe. Dlatego warto jest poprosić o pomoc doświadczonego prawnika który specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie prawa. 

Doświadczony specjalista jest twoją gwarancją sukcesu. Pomoże ci przejść przez całą drogę tak aby wszystko skończyło się korzystnie dla ciebie. Warto jest wybrać kancelarię która specjalizuje się w tej dziedzinie prawa i zatrudnia doświadczonych specjalistów.

Jak wybrać kancelarii frankową?

Wybór kancelarii frankowej to nie lada wyzwanie. Przed dokonaniem tego wyboru warto jest zrobić dokładny research. Jedną z lepszych kancelarii w tej dziedzinie prawa w Polsce jest kancelaria frankowa frejowski chf

To miejsce w którym pracują specjaliści którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę. Współpraca z kancelarią rozpoczyna się od dokładnej analizy dokumentów a następnie zaproponowanie strategii działania. Jeżeli klient akceptuje za proponowaną strategia następuje nawiązanie współpracy podpisanie odpowiednich dokumentów. Następnie odbywają się Negocjacje z bankiem a jeżeli one nie przynoszą pożądanych rezultatów kancelaria wkracza na drogę sądową. 

Plan działania

  • Research
  • Wybór kancelarii
  • Analiza przedłożonych dokumentów przez specjalistów
  • Strategia działania
  • Negocjacje z bankiem
  • Przygotowanie do rozprawy sądowej
  • Rozprawa Sądowa

To skrócona charakterystyka planu działania które może zagwarantować ci sukces. 

Czy muszę zatrudnić prawnika?

Zatrudnienie prawnika nie jest obligatoryjne jednak bardzo mocno pomaga odnieść sukces. Doświadczony specjalista jest doskonale zaznajomiony z przepisami w tej dziedzinie prawa. Pamiętaj że przepisy związane z umową kredytową we frankach szwajcarskich są bardzo skomplikowane aby je dokładnie i dobrze interpretować należy posiadać specjalistyczną wiedzę. 

Dodatkowo doświadczony Prawnik który uczestniczył w wielu sprawach sądowych może pomóc ci przygotować się do twojej własnej rozprawy. Prawnik ten wie o co sąd pyta najczęściej kredytobiorców. Dlatego bardzo często prze dro sprawą aranżowane są próbne rozprawy sądowe na których możesz oswoić się z pytaniami i przygotować swoje odpowiedzi. 

O co można wywnioskować?

Jeżeli dokładna analiza umowy kredytowej wykaże że bank zastosował niedozwolone klauzulę możesz wnioskować o unieważnienie umowy frankowej, unieważnienie klauzul abuzywnych czyli odfrankowenie kredytu oraz zwrot kosztów sądowych. Zwrot kosztów sądowych następuje w przypadku kiedy sąd orzeknie pozytywny wyrok dla kredytobiorcy. W takim przypadku koszty sądowe ponosi bank czyli koszty sądowe powinny zostać zwrócone klientowi.

Unieważnienie umowy frankowej to nic innego jak podważenie całej umowy kredytowej dlatego że bank zastosował niedozwolone klauzulę. Efektem tego jest orzeczenie że umowa kredytowa w praktyce nie istnieje. Unieważnienie klauzul abuzywnych czyli usunięcie z umowy kredytowej klauzul niedozwolonych. W efekcie powstaje nowa umowa kredytowa a kredyt staje się złotówkowy. Specjaliści zatrudnieni w kancelarii frankowej doradzą Ci najkorzystniejsze rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb. 

Skomentuj