Wpisz aby wyszukać

Ogrzewanie na podczerwień – dlaczego warto w nie inwestować?

Podziel się

Ogrzewanie na podczerwień to stosunkowo nowa technologia grzewcza, które jednak szybko zyskuje na popularności. Nie może to dziwić, ponieważ oferuje całą masę zalet. Oto kilka z nich, które powinny przekonać Cię do inwestycji w ogrzewanie na podczerwień.

Minimalna inwestycja

Ogrzewanie podczerwienią jest pewną inwestycją, ale jest tego warte. Wykorzystuje ono światło podczerwone do ogrzewania obiektów w taki sam sposób, jak bezpośrednie światło słoneczne – tłumaczy pracownik firmy oferującej ogrzewanie na podczerwień w Koszalinie. Główna różnica polega na tym, że podczerwień ma większą długość fali niż światło widzialne, co oznacza, że może przenikać przez więcej rzeczy. Umożliwia to przenikanie przez tkaniny, drewno i szkło.

Co ważne, założenie takiego systemu nie jest kosztowne. Najtańsze promienniki kosztują już od 500 złotych – w rezultacie założenie całego systemu nie powinno kosztować więcej niż 3-4 tysiące.

Mniejsze rachunki za energię

Jeśli szukasz sposobu na obniżenie rachunków za ogrzewanie bez konieczności wydawania większej ilości pieniędzy, promienniki podczerwieni są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Ogrzewanie podczerwienią staje się coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów, ponieważ powoduje mniejsze zapotrzebowanie na energię. Panele grzewcze na podczerwień emitują energię podczerwoną, która jest pochłaniana przez ogrzewaną osobę lub przedmiot. Ciepło przenika przez powierzchnię obiektu i przedostaje się do powietrza, tworząc komfortowe środowisko.

Zobacz również: powietrzne pompy ciepła w Gorzowie

W praktyce oznacza to, że nie ma przeciągów i ciepło jest równomiernie rozprowadzane w całym pomieszczeniu. Instalacja promienników podczerwieni pozwala zaoszczędzić do 50% kosztów energii w porównaniu z metodami konwencjonalnymi.

Zrównoważony rozwój

Grzejniki na podczerwień wykorzystują elementy kwarcowe (lub inne materiały emitujące podczerwień), które wytwarzają ciepło bez konieczności spalania czegokolwiek lub wytwarzania zanieczyszczeń. Oznacza to, że do atmosfery nie dostają się szkodliwe substancje chemiczne, a sam grzejnik nie wytwarza dwutlenku węgla.

Skomentuj