Wpisz aby wyszukać

Stoły i krzesła ogrodowe – co wybrać dla rodziny?

Podziel się

Wybierając stoły i krzesła ogrodowe dla rodziny, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby meble odpowiadały potrzebom i preferencjom wszystkich jej członków rodziny. Doradzamy, na co zwrócić uwagę!

Rozmiar i liczba miejsc siedzących

Warto zdecydować się na zestaw ogrodowy ze stołem i krzesłami, który pomieści wygodnie całą rodzinę. Trzeba więc uwzględnić liczbę członków rodziny i ewentualnych gości, których planuje się przyjmować.

Na tej podstawie można wybrać stoły i krzesła ogrodowe – https://hastegarden.pl/stoly-krzesla-ogrodowe.php w tym rozmiar stołu, który zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby wszyscy mogli wygodnie usiąść, a także liczbę wymaganych krzeseł.

Materiał i trwałość

Wybierz materiały, które są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, ponieważ meble ogrodowe są narażone na różne negatywnie oddziałujące na nie czynniki zewnętrzne.

Dobrym wyborem może być wytrzymałe drewno, aluminium lub syntetyczna wiklina, ponieważ są one znane ze swojej trwałości i odporności na warunki pogodowe, wilgoć i owady.

Styl mebli ogrodowych

Wybierz styl, który pasuje do przestrzeni na zewnątrz, na przykład można zdecydować się na stoły i krzesła ogrodowe w stylu nowoczesnym lub rustykalnym.

Przy dobieraniu odpowiedniego stylu warto uwzględnić aranżację swojego ogrodu, aby dzięki temu można było stworzyć spójnie prezentujący się ogród.

Komfort

Poszukaj krzeseł o ergonomicznym kształcie i wygodnych siedziskach, dzięki czemu korzystanie z nich będzie komfortowe.

Poduszki na oparciu oraz poduszki do siedzenia mogą zwiększyć komfort podczas dłuższych obiadów czy urodzin, gdy spędza się dużo czasu przy stole.

Konserwacja

Przed zakupem warto sprawdzić wymogi dotyczące konserwacji wybranych materiałów.

Niektóre materiały, na przykład naturalne drewno, mogą wymagać regularnego czyszczenia, olejowania lub uszczelniania w celu zachowania ich wyglądu i trwałości.

Przechowywanie

Jeśli miejsce do przechowywania mebli ogrodowych, gdy nie są one używane, jest ograniczone, warto zdecydować się na stoły oraz krzesła składane lub sztaplowane, które można łatwo przechowywać.

Konstrukcja przyjazna dzieciom

Aby zapobiegać urazom warto wybrać meble z zaokrąglonymi krawędziami i bezpieczną konstrukcją, które są stabilne i nie będą stwarzały ryzyka przewrócenia się.

Dodatkowe funkcje

Niektóre stoły ogrodowe mogą mieć dodatkowe funkcje, takie jak otwory na parasole do zacienienia lub mogą być rozkładane, aby pomieścić więcej gości.

Gdy zatem zamierza się wybrać stoły i krzesła ogrodowe, warto pamiętać o powyższych zasadach, by wybrać najlepsze meble dla siebie!

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Skomentuj