Wpisz aby wyszukać

Terapia młodzieży — kiedy warto zapisać dziecko?

Podziel się

W dzisiejszych czasach coraz więcej nastolatków ma problem z nawiązaniem i utrzymaniem relacji, a także wyrażaniem swoich emocji. Wielu z nich cierpi na stany depresyjne, a nawet zaburzenia odżywiania i snu. Każde takie dziecko potrzebuje pomocy ze strony swoich rodziców. Jednak na pewnym etapie opiekunowie nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z jego problemami. Wówczas powinni skierować swojego podopiecznego na terapię młodzieży. Kiedy warto zapisać na nią swoje dziecko? Podpowiadamy.

Terapia młodzieży — dziecko nie radzi sobie z emocjami

Terapia młodzieży w Radomiu dedykowana jest wszystkim tym dzieciom, które doświadczają trudności w radzeniu sobie z emocjami, takimi jak agresja, smutek, złość, lęk czy bezradność. Mogą cierpieć wówczas np. wybuchy płaczu lub agresji. Niskie poczucie własnej wartości również powinno skłonić rodziców do tego, aby odwiedzić ze swoim dzieckiem terapeutę.

Jak wyglądają takie spotkania? Pierwszy kontakt młodej osoby z terapeutą zawsze odbywa się w towarzystwie rodziców lub prawnych opiekunów. Kolejne sesje przeprowadzane są już bez ich udziału. Są oni jednak informowani o postępach. Specjalista może poprosić ich również o podanie informacji na temat rozwoju, ewentualnych nałogów czy problemów rodzinnych nastolatka.

Terapia młodzieży — zaburzenia depresyjne, odżywiania i snu

Terapia indywidualna może pomóc dziecku poradzić sobie również z zaburzeniami depresyjnymi, odżywiania, a także snu, które często są spowodowane nagromadzeniem negatywnych emocji: lęku, strachu i smutku. Jeżeli więc zauważymy, że nasze dziecko ma na przykład trudności ze snem i przebudza się w nocy lub zasypia w dzień. Ma problemy z koncentracją lub zauważymy zachowania autodestrukcyjne, takie jak samookaleczanie, powinniśmy jak najszybciej udać się z nim do specjalisty. Sygnałem, że z dzieckiem dzieje się coś złego, może być również zrezygnowanie przez niego z dotychczasowych zainteresowań i pasji, a także brak energii do wykonywania codziennych obowiązków.

Skomentuj