Wpisz aby wyszukać

Zabezpieczenia podczas malowania proszkowego nie musi być trudne. O czym trzeba pamiętać?

Podziel się

Kompleksowo nakładaniem różnego rodzaju powłok malarskich na różnego typu powierzchnie zajmują się profesjonalne malarnie proszkowe. Aby sprawnie realizować wszystkie zadania, zdecydowanie muszą posiadać nie tylko doświadczonych pracowników, ale również niezbędne wyposażenie, do którego należą również podstawowe, jak i zaawansowane środki zabezpieczające. Odgrywają one bardzo dużą rolę w procesie malowania.

Kompleksowe wyposażenie lakierni proszkowych jest niezwykle ważne, gdyż po prostu umożliwia sprawne i kompleksowe, a także zgodne z wolą klienta wykonywanie wszystkich zleceń. To właśnie dzięki takiemu wyposażeniu możemy bez większego problemu konkurować z innymi firmami, a także podejmować się wykonywania zleceń bardziej skomplikowanych, a jednocześnie lepiej płatnych.

Malując proszkowo musimy mieć dobrze przygotowaną powierzchnię. To właśnie od takiego kroku, w dużej mierze zależy to, jaki efekt końcowy osiągniemy, jaka będzie trwałość powłok malarskich. Nanoszenie powłok może się udać wyłącznie wtedy, gdy stosujemy odpowiednie techniki malowania, jak również posiadamy doświadczonego pracownika. Drugą kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie wszystkich tych elementów, które po prostu malowane być nie mogą. Tu z pomocą przychodzą doświadczone firmy, jak Lapena http://www.lapena.pl/

Zabezpieczanie powierzchni niemalowanych

Na rynku są właśnie firmy, które na zamówienie lakierni dostarczą takie wyposażenie, które pozwoli szybko, komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie zabezpieczać wszystkie elementy, które z różnych względów nie mogą być malowane. Tu należy wymienić przede wszystkim produkty, które wykonywane są z tworzyw sztucznych, silikonu albo gumy. Mogą przybierać naprawdę różnorodną formę, np. zaślepek, ochron gwintów, czapek. Im bardziej specjalistyczna oferta, tym zdecydowanie lepiej i tym lepszy efekt malowania osiągniemy.

Jak stosować takie produkty?

Przede wszystkim elementy maskujące oraz zabezpieczające muszą być wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów, które sprawią, że nie będzie problemów z montażem, a także późniejszym demontażem produktów. Materiały powinny być odporne na działanie farb, lakierów, a także innych środków. Muszą w odpowiedni sposób chronić elementy np. z mosiądzu, wloty i wyloty, gwinty czy innego rodzaju wyposażenie. Nie warto kupować elementów, które już na pierwszy rzut oka budzą bardzo negatywne opinie.

1 Comments

Skomentuj