Wpisz aby wyszukać

Akcesoria do sitodruku – jakie rodzaje wyróżniamy?

Podziel się

Sitodruk to jedna z najważniejszych metod druku specjalistycznego. By jednak ten mógł być wykonany w najwyższej jakości, konieczne będzie posiadanie odpowiednich akcesoriów.

Akcesoria do sitodruku – czym one właściwie są?

Zanim dokładnie powiemy sobie o tym, czym tak naprawdę są akcesoria do sitodruku, powinniśmy w kilku słowach skupić się na tym, czym tak właściwie jest wyżej wspomniana metoda. Sitodruk jest bowiem jednym z najstarszych sposobów na wykonywanie druku, który mimo swojego stażu nadal jest szeroko wykorzystywany w szeroko pojętej branży poligraficznej. Najczęściej sitodruk wykorzystywany jest, gdy konieczne jest wypełnienie dużej i płaskiej powierzchni. Jest to na przykład świetna metoda na tworzenie nadruków do ubrań, toreb reklamowych czy papierze. Taki nadruk jest bowiem bardzo odporny na spranie się, a także cechuje się świetną wytrzymałością, co jest oczywiście dość mocno wymagane w przypadku tworzenia nadruków na koszulki.

Najważniejsze akcesoria do sitodruku, które są niezbędne w takiej metodzie

Oczywiście sitodruk nie będzie mógł być odpowiednio wykonany, jeżeli nie będziemy posiadali odpowiednich narzędzi czy akcesoriów, możliwych do zdobycia na przykład przez firmę Druk Serwis. Najważniejsza jest oczywiście siatka sitodrukowa, nazywana zamiennie matrycą do sitodruku – to właśnie za jej pomocą na sam materiał przenoszone są farby. Konieczna jest również odpowiednia, światłoczuła emulsja, klisza, a także film kapilarny utwardzający emulsję, co ostatecznie tworzy nam szablon nadruku. Dopiero posiadając taki szablon możemy z pomocą papierów czy folii drukarskich rozpocząć tworzenie nadruku, który ostatecznie wyląduje na przykład na naszej nowej koszulce.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości akcesoria do sitodruku i jak się w nie zaopatrzyć?

Szukasz odpowiednich akcesoriów do sitodruku dla swojej firmy? Warto postawić na produkty uznanych firm, z pomocą których bez problemu będziemy w stanie wykonywać nawet najbardziej skomplikowane projekty czy zamówienia!

Skomentuj