Wpisz aby wyszukać

Dieta sokowa –na czym polega, jakie ma działanie i kiedy najlepiej ją stosować?

Podziel się

W internecie można czytać o wielu cudownych dietach odchudzających. Wszystkie wspomagają spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, jednak jednocześnie nie zawsze są one bezpieczne dla zdrowia. Jedną z proponowanych diet na odchudzanie, jest detoks sokowy. Warto przekonać się, na czym dokładnie polega ta dieta, jakie posiłki można na niej spożywać, a także kiedy można ją stosować, a kto powinien jej unikać. Sprawdzając te informacje możesz w łatwy sposób określić, czy ten sposób na odżywianie jest przeznaczony dla Ciebie.

Dieta sokowa – zasady

Dieta sokowa to detoks, na którym można spożywać jedynie soki ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców, a także koktajle. Zaleca się również picie wody z cytryną i miętą do pobudzenia i dodatkowego oczyszczenia organizmu. Soki z owoców można pić rano i na obiad, ponieważ bogate są one w cukry naturalne, które organizm musi spalić przed zaśnięciem. Wieczorem można pić soki i koktajle warzywne, ponieważ są one lekkostrawne. Nie zaleca się spożywania innych produktów na diecie sokowej. W czasie jej stosowania zaleca się unikanie spożywania kalorycznych owoców, takich jak winogrona i banany. Do koktajli można dodawać przyprawy, by wzmocnić ich smak, a także przyspieszyć procesy trawienne.

Działanie i skuteczność diety sokowej

Dieta sokowa ma działanie oczyszczające, więc zaleca się jej stosowanie, by zrobi detoks organizmu. Wspomaga ona oczyszczanie organizmu i wydalanie toksycznych substancji. Jednak jest bardzo niskokaloryczna, ponieważ nie zawiera białka i tłuszczy, przez co może doprowadzić do zmniejszenia masy ciała. Ze względu na to, że jest to dieta, w której nie dostarcza się białka do ustroju, dojść może do uszkodzenia tkanki mięśniowej, ponieważ organizm będzie pobierał z niej niezbędną do życia energię. Przez długotrwałe stosowanie tego sposobu odżywania może dojść do osłabienia organizmu, zawrotów i bólu głowy, bólu mięśni, pogorszenia samopoczucia.

Kto powinien unikać diety sokowej

Dieta sokowa z pewnością nie jest przeznaczona dla osób, które mają niskie lub wysokie ciśnienie. Nie jest to najlepszy sposób na odchudzanie dla osób, które mają problemy z serce i układem krążenia. Jest ona zabroniona dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, ponieważ nie dostarcza do organizmu wszystkich niezbędnych składników. Nie zaleca się jej stosowania u dzieci poniżej osiemnastego roku życia.

Warto również pamiętać, że dieta sokowa będzie miała skuteczne i bezpieczne działanie na organizm, jeżeli będzie stosowana nie dłużej niż trzy dni.

Skomentuj