Wpisz aby wyszukać

Kanapa z funkcją spania do salonu – czym kierować się przy jej zakupie?

Podziel się

Kanapa z funkcją spania będzie doskonałym wyborem wtedy, gdy planuje się korzystać z niej nie tylko do relaksu, ale również do snu. Zobacz, czym warto się kierować, wybierając kanapę rozkładaną!

Kanapa rozkładana – jaki rozmiar będzie najlepszy?

Odpowiednia kanapa rozkładana to taka, która ma właściwy wymiar. Zatem przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na to, jaka jest przestrzeń do dyspozycji pod jej ustawienie.

Kanapy można kupić jako dwuosobowe i jako trzyosobowe, dlatego można wybrać taką, która będzie właściwie dopasowana do konkretnego miejsca. Trzeba jednocześnie uwzględnić dostępną powierzchnię w pomieszczeniu i pamiętać o tym, że mebel nie powinien być dociśnięty do ściany albo kaloryfera.

Jak dobrać kanapę do stylu aranżacji wnętrza?

Nowoczesna, a może tradycyjna? Wybierając kanapę do salonu, warto pamiętać o tym, by dopasować ją do wystroju wnętrza. Powinna być ona wtedy dobrana do innego wyposażenia oraz do kolorystyki i rodzaju materiałów wykończeniowych.

Do nowoczesnych aranżacji najczęściej wybierane są kanapy o prostych, geometrycznych kształtach, na przykład w kolorach szarym, beżowym, ale również w intensywnych odcieniach jak granatowy czy musztardowy.

Klasyczne wnętrza najlepiej prezentują się wtedy, gdy kanapa będzie miała bardziej zaokrąglone kształty, na przykład podwinięte podłokietniki i oparcie. Często kupowane są wtedy modele z tkanin o splocie melanżowym, ale również te z tkaniny we wzory, na przykład w kwiaty lub paski.

Do aranżacji w stylu loft można natomiast zdecydować się na kanapy w stylu tradycyjnym, na przykład wykończone jasnobrązową skórą, która będzie świetnie pasowała do wnętrz w przemysłowym klimacie.

Funkcja spania w kanapie – jaka będzie najlepsza?

Producenci mogą zaoferować obecnie kanapy do salonu z funkcją spania w wielu wariantach do wyboru, dlatego mogą być one dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Gdy kanapa z funkcją spania ma być używana stale, w takim przypadku warto zdecydować się na model z prostą funkcją rozkładania, na przykład z wysuwanym przodem albo prowadnicami teleskopowymi.

Warto również sprawdzić, jaka jest powierzchnia przestrzeni do snu. Jeżeli z kanapy mają korzystać dwie osoby jednocześnie, wtedy warto wybrać taką, której powierzchnia spania będzie wynosiła co najmniej 120 centymetrów, a najlepiej około 140 centymetrów.

Dodatkowym atutem będzie również w obecność skrzyni do przechowywania pościeli. Za jej pomocą można wtedy łatwo ją chować o poranku i wyciągać przed snem.

Skomentuj