Wpisz aby wyszukać

Odtruwanie od alkoholu – o czym mowa w praktyce ?

Podziel się

Ciągi alkoholowe pojawiają się zazwyczaj w ostatniej fazie uzależnienia. Osoba chora zazwyczaj nie jest w stanie bez pomocy zaprzestać picia. Jedynym rozwiązaniem jest wówczas odtruwanie alkoholowe. Jak ono przebiega i jak wygląda detoks alkoholowy? 

Jak wygląda odtruwanie alkoholowe?

Pierwszym krokiem jest zazwyczaj kroplówka na kaca. Pozwala ona uzupełnić wypłukane z organizmu witaminy i minerały, dzięki czemu dokuczliwe objawy abstynencyjne ulegają osłabieniu. Kroplówka to jednak zaledwie pierwszy krok do złożonego procesu, jakim jest detoks alkoholowy. Piotrków Trybunalski, Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, na terenie tych miast łatwo znaleźć pomoc. Zwlekanie z zaprzestaniem picia może mieć dramatyczne konsekwencje. Alkoholizm jest chorobą postępującą, która nieleczona prowadzi nawet do śmierci. Osoby obawiające się detoksu w specjalnym ośrodku, mogą zdecydować się na odtruwanie alkoholowe w domu.

Dlaczego detoks alkoholowy jest konieczny?

Długotrwałego ciągu alkoholowego nie da się przerwać samodzielnie. Jeśli destrukcyjne picie trwa kilka tygodni lub miesięcy, objawy abstynencyjne mogą nawet zagrażać życiu. Konieczna jest wówczas kroplówka po alkoholu, dzięki której fizyczne objawy odstawienia staną się łagodniejsze. Alkoholizm nie jest wyrokiem, skuteczna terapia może pomóc wyjść z choroby i znów cieszyć się życiem. Konieczny do tego jest jednak detoks alkoholowy. Tomaszów Mazowiecki to teren działania specjalistów, oferujących pomoc dla osób w aktywnym uzależnieniu. Leczenie kaca na własną rękę po wyjściu z ciągu wiąże się z ogromnym psychicznym i fizycznym cierpieniem. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest detoks.

Detoks od alkoholu – czy to już koniec leczenia?

Po detoksie należy jednak kontynuować leczenie. Odtrucie to pierwszy etap trudnej walki z chorobą. Można zapisać się na terapię w zamkniętym ośrodku odwykowym lub terapię otwartą. Ważne jest również wsparcie innej osoby wychodzącej z nałogu. Właśnie dlatego wielu chorych decyduje się na mitingi oraz terapie grupowe, podczas których uzależnieni dzielą się swoimi doświadczeniami i wspierają się wzajemnie na drodze trzeźwości.

Skomentuj