Wpisz aby wyszukać

Tomografia zębów CBCT – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Podziel się

Tomografia zębów CBCT to bardzo szczegółowy zabieg. Co należy o nim wiedzieć?

Tomografia zębów CBCT – czym właściwie jest tego typu badanie

Obecna technologia umożliwia nam korzystanie z naprawdę wielu świetnych rozwiązań, które pozwalają nam zajrzeć w głąb ludzkiego ciała. Rozwój technologii oczywiście wymiernie w tym pomaga i co rusz na rynku jesteśmy w stanie znaleźć nowe rozwiązania, które sprawiają, że leczenie i profilaktyka stoją na coraz lepszym poziomie. Dzisiaj powiemy sobie o jednym konkretnym badaniu, które najczęściej znajduje swoje zastosowanie w stomatologii. Chodzi tu o taki zabieg, jak tomografia zębów CBCT w Poznaniu. Co to właściwie jest? Badanie to, nazywane często zamiennie tomografią stożkową, to specjalny proces, który jest obecnie prawdopodobnie najbardziej precyzyjnym sposobem na uzyskanie obrazu zębów oraz całej jamy ustnej.

Kiedy wykonuje się tomografię zębów CBCT oraz jak wygląda cała procedura?

Tomografię zębów CBCT wykonuje się w jednym celu – uzyskania szczegółowego, trójwymiarowego obrazu zębów. Jest to równocześnie zdjęcie panoramiczne zębów w Poznaniu, co pozwala na objęcie swoich obszarem całej jamy ustnej wraz z żuchwą, szczęką oraz stawami. Jak jednak wykonuje się tego typu badanie? Z pomocą lampy rentgenowskiej, która obraca się wokół głowy osoby badanej, tworzony jest finalny obraz. Czas trwania całego zabiegu to jednak zaledwie 40 sekund, nie jest on w żadnym wypadku inwazyjnym ani bolesnym. Jego gigantyczną zaletą jest zaś niezwykle szczegółowy obraz, dzięki czemu podejmowanie dalszych kroków w kwestii leczenia jest o wiele łatwiejsze.

W poszukiwaniu placówki wykonującej tomografię zębów CBCT

Tomografia zębów CBCT nie jest badaniem, które będziemy w stanie wykonać wszędzie. Gdzie więc znaleźć placówki, w których będziemy w stanie wykonać tego typu tomografię? Najlepszym sposobem jest chyba sprawdzenie tego w Internecie. Za pomocą kilku kliknięć będziemy w stanie namierzyć kliniki stomatologiczne w naszej okolicy, które zajmują się między innymi tomografią CBCT.

Skomentuj