Wpisz aby wyszukać

Wyjazd za granicę – czy podstawy angielskiego wystarczą?

Podziel się

Wyjazd za granicę wiąże się z ogromnym stresem. Trzeba odnaleźć się w zupełnie nowym miejscu i zacząć wszystko od początku. Dzięki znajomości języków obcych możemy być wówczas bardziej samowystarczalni, co pomaga szybciej osiągnąć komfort psychiczny. Co w sytuacji jeśli nie władamy językiem ojczystym państwa, do którego wyjeżdżamy? Czy podstawy angielskiego wystarczą, aby porozumieć się za granicą?

Poziom znajomości języka angielskiego w Europie

Często wydaje nam się, że w innych krajach ludzie komunikują się znacznie sprawniej po angielsku niż my. Okazuje się jednak, że w Europie jesteśmy narodowością radzącą sobie w tej kwestii znacznie lepiej, niż przedstawiciele innych państw. Jeśli wybieramy się do krajów, w których angielski nie jest językiem ojczystym bądź urzędowym, z pewnością poradzimy sobie w codziennej komunikacji znając jedynie jego podstawy. Oczywiście jeśli mamy przed wyjazdem odpowiednio dużo czasu, warto zapisać się na kurs językowy.

Poziom angielskiego, a cel wyjazdu za granicę

Od celu wyjazdu zależy poziom języka, jaki powinniśmy opanować przed podróżą. Krótka turystyczna wizyta w innym państwie wymaga od nas w zasadzie zestawu podstawowych zwrotów, które przydadzą się na lotnisku, w hotelu czy restauracji. Jeśli jednak planujemy dłuższy pobyt lub całkowitą przeprowadzkę, warto podszkolić się z języka.

Często słyszy się o przypadkach, że emigranci nauczyli się języka obcego będąc już w obcym państwie, nie znając wcześniej nawet jego podstaw. Warto jednak oszczędzić sobie stresu, a przy tym zadbać o swoje bezpieczeństwo i skupić się nad poprawą znajomości angielskiego jeszcze przed wyjazdem.

Wkrótce wyjazd za granicę – jaki kurs językowy wybrać?

Jeśli przed wyjazdem za granicę masz niewiele czasu, aby poprawić swoje umiejętności językowe, warto wybrać się na kurs, który stawia na metodę bezpośrednią. Tak przeprowadzone szkolenie gwarantuje wypracowanie refleksu językowego i przełamanie bariery, dzięki której porozumiewanie się po angielsku nie będzie stanowiło żadnego problemu. Więcej możesz dowiedzieć się na angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

 

Skomentuj