Wpisz aby wyszukać

Wynajem kamperów – jak znaleźć dobrą firmę?

Podziel się

Popularność wynajmu kamperów rośnie, tak samo jak liczba wypożyczalni. Jak jednak znaleźć najlepszą?

Wynajem kamperów coraz popularniejszy wśród Polaków

Jeżeli chodzi o wynajem kamperów we Wrocławiu, jeszcze parę lat temu było to bardzo niszowe zajęcie. Zainteresowanie takim typem podróżowania w Polsce było naprawdę nikłe, a o wiele więcej osób preferowało raczej podróże samolotem, samochodem czy nawet pociągami. W ciągu ostatnich kilku lat ta tendencja jednak zmieniła się wręcz diametralnie, a statystyki dobitnie pokazują, iż w kraju nad Wisłą kampery przeżywają swój prawdziwy renesans. W 2018 roku w naszym kraju zarejestrowano zaledwie 518 samochodów kempingowych, lecz w 2019 mogliśmy już zaobserwować wzrost do liczby 724. W 2020 roku zarejestrowano 1040 kamperów, zaś w 2021… aż 2191 egzemplarzy, co jest skokiem o ponad 100 procent! Bardzo dosadnie pokazuje to więc, jak drastycznie zmieniło się podejście Polaków do podróży kamperem.

Wynajem kamperów – czym musi charakteryzować się dobra firma?

W większości przypadków Polacy nadal jednak nie kupują kampera na własność, często między innymi dlatego, iż dopiero poznają taki sposób podróży i kupno drogiego pojazdu byłoby sporym ryzykiem. Dlatego też wynajem kampera na Śląsku to obecnie intrygująca alternatywa. Czym jednak musi charakteryzować się dobra wypożyczalnia kamperów? Przede wszystkim powinna ona posiadać sporą gamę pojazdów, dzięki czemu każdy klient będzie w stanie wybrać pojazd dobrany do swoich potrzeb. Warto również grać z potencjalnymi najemcami w otwarte karty i nie ukrywać ewentualnych kosztów dodatkowych, czyli najzwyczajniej w świecie – być uczciwym.

Jak znaleźć dobrą firmę oferującą wynajem kamperów?

W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw oferujących wynajem kamperów. Jak więc odnaleźć się w tym gąszczu i natrafić na najlepsze firmy? Z pomocą może przyjść Internet. Dzięki niemu możemy albo samodzielnie przeanalizować oferty, albo też sprawdzić opinie wcześniejszych klientów. Może to być dla nas bardzo cenna wiedza.

Skomentuj