Wpisz aby wyszukać

Zegarek – czy to dobry pomysł na prezent?

Podziel się

Już nasze babcie powtarzały, żeby omijać zegarek szerokim łukiem, jeśli przyjdzie nam do głowy kupić go na prezent dla partnera. Grono osób nadal słucha tych legend i rzeczywiście postanawia nie kusić losu. Są też tacy, którzy tak wierzą w potęgę swojej miłości, że nawet nie biorą pod uwagę sytuacji w której z powodu zegarka uczucie nagle wygasa. Bez względu na to, czy ktoś wierzy w przesądy, czy też nie, zegarki cieszą się niesłabnącą popularnością pod względem pomysłu na prezent. Sprawdźcie, na jaką okazję warto w niego zainwestować.

damski zegarek citizenZegarek na prezent – najpopularniejsze mity

Jednym z najpopularniejszych przesądów, który krąży wokół kupowania zegarków dotyczy rozstania z bliską osobą. Podobno wskazówki cały czas odmierzają czas do tego nieszczęśliwego finału znajomości. Dotyczy to szczególnie par, w którym na przykład mąż kupuje żonie zegarek na rocznicę ślubu. Jeśli mielibyśmy wierzyć w przesądy, skala rozwodów byłaby masowa. Kolejny przesąd jest znacznie bardziej groźny, bo związany jest ze śmiercią. Niektórzy wierzą w to, że obdarowana zegarkiem osoba niedługo potem umrze. No cóż, strach ma wielkie oczy. Jeśli jednak wierzyć w to, że w każdej legendzie jest ziarenko prawdy, jest sposób na to, aby nie dać się „złemu losowi”. Wystarczy poprosić obdarowaną osobę w zamian o symboliczny grosik.

Zegarek na prezent – komu wypada go kupić?

Na rynku jest mnóstwo modeli zegarków – od sportowych, po lifestylowe i eleganckie. Do wyboru, do koloru. Dzięki temu stanowią one łakomy kąsek do kupienia ich na prezent wpisujący się w każdą okazję.

Zakup zegarka ma to do siebie, że jest to pomysł na prezent niemal dla każdej osoby, jaka przyjdzie nam na myśl. Od przyjaciela, po znajomego, dziecko i partnera. Jeśli zdecydujemy się go kupić mężowi, wówczas dokładnie przemyślmy jego wybór. Mężczyźni traktują zegarki jak biżuterię, to właśnie na nich najczęściej skupia się uwaga otoczenia. Jeśli więc ma być to dobry prezent, dobrze jest postawić na elegancki model.

citizen kolekcjaZegarek dla żony, to idealny prezent na rocznicę, pod choinkę czy urodziny. Złotym środkiem dla każdej kobiety, będzie wybór zegarka z dość cienkim paskiem, a czy ma być on zdobiony, czy też nie, to jest już kwestia indywidualna każdej z kobiet. Zegarek dla rodziców, to także świetny pomysł. Dla ojca warto wybrać model na pasku z ciemnej skóry lub na bransolecie. Mamę powinien ucieszyć natomiast z klasyczny i elegancki, który przypomina efektowną biżuterię. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku zegarków dla dzieci. Tutaj możemy trochę zaszaleć i wybrać model zarówno z postaciami z bajek czy innymi wymyślnymi motywami. Jedno jest pewne, im młodsze dziecko, tym bardziej nie opłaca się inwestować w bardzo drogie modele. Nie dość, że gust małego człowieka szybko się zmienia, to równie szybko może on zegarek po prostu zniszczyć.

Zegarek na prezent – na co zwrócić uwagę?

Wybierając zegarek zwróćmy przede wszystkim uwagę na rodzaj zastosowanego w nim mechanizmu. Kolejna kwestia, to koperta, której to kształt oraz wielkość decydują zarówno o elegancji danego modelu, jak i jakości jego wykonania. Niemniej ważne jest szkiełko. W zależności od zegarka, najczęściej wymienia się mineralne, szafirowe syntetyczne, a także szafirowe z naturalnych szafirów.

Bardzo istotna jest marka zegarka. Warto zwrócić uwagę na takie, które specjalizują się stricte w ich produkcji tj. zegarki Citizen, a także pasek. Ten może być wykonany z różnych materiałów, od skóry, po metal. Niektórzy cenią sobie także wodoodporność. To przydatna funkcja, jednak nie jest potrzebna każdemu.

Tags:
Poprzedni artykuł
Nastepny artykuł

Skomentuj