Wpisz aby wyszukać

Fleetsharing – doskonała alternatywa dla taksówek!

Podziel się

Doskonałe zarządzanie flotą pojazdów pomaga firmie osiągnąć sukces na rynku. Oszczędności, bezpieczeństwo, organizacja i zadowolenie klienta to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co Twoje przedsiębiorstwo może zyskać dzięki fleetsharingowi.

Organizacja firmy i odpowiedzialność

Panel do zarządzania flotą pozwala łatwo monitorować aktywność kierowców, dzięki czemu w każdej chwili możesz sprawdzić, jak zachowują się poszczególni pracownicy.

Wybierając fleetsharing, możesz mieć pewność, że Twoi pracownicy będą podróżowali w bezpieczny sposób. Dodatkowo oszczędzasz czas i zasoby, regularnie sprawdzając raporty.

Coraz większą popularnością cieszy się fleetsharing dla firm na flocie Traficara. Decydując się na takie rozwiązanie, Twoi pracownicy zyskują dostęp do wydzielonej dla Was floty Traficar. Tego typu usługi pozwalają zmniejszyć biurokrację, raz w miesiącu otrzymasz fakturę zbiorczą z billigiem. Płacisz wtedy za korzystanie z auta i dostęp do systemu. Co ważne, za parkowanie w całej strefie miejskiej, opłaty naliczane są automatycznie. Serwisowanie aut również pozostaje po stronie Trafiacara, dzięki czemu możesz zaoszczędzić sporo czasu.

Nowoczesny system telematyczny

Wybierając fleetsharing dla firm na własnej flocie, pracownicy Traficar dostosują i zamontują system telematyczny do samochodów Twojej firmy. Można do niego podpiąć dowolną liczbę użytkowników. Dzięki zsynchronizowanym danym i raportom możesz śledzić całą flotę w czasie rzeczywistym. Alerty serwisowe pomagają również wydajniej monitorować przejazdy służbowe.

Rozwiązanie Traficar jest kompatybilne ze wszystkimi markami i typami samochodu. Korzystasz z synchronizacji danych dla całej floty na specjalnej platformie. Pozwala śledzić geolokalizację pojazdów i zachowania kierowców, dzięki czemu możesz zmniejszyć ryzyko wypadków i udzielać pracownikom spersonalizowane wskazówki. Dane GPS są odbierane i wysyłane w czasie rzeczywistym za pomocą karty SIM do platformy SAS, która je przetwarza, a następnie przekształca w pulpicie nawigacyjnym.

Dzięki danym technicznym i alertom serwisowym zmniejszasz ryzyko awarii i obniżasz zużycie paliwa. Dostęp do właściwych informacji w czasie rzeczywistym pomaga lepiej śledzić flotę, zarządzać sytuacjami kryzysowymi i operacjami w terenie.

Fleetsharing- idealne rozwiązanie dla każdej firmy

Zarządzanie flotą staje się coraz bardziej skomplikowane. Jego zakres wykracza poza zarządzanie pojazdami, ich kosztami, zakupami, konserwacją i przydatnością. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces na rynku, musisz pokazać pracownikom i klientom, że dbasz o ich komfort, zdrowie i bezpieczeństwo, a także zrównoważony rozwój środowiska.

Potrzebne jest bardziej wyrafinowane rozwiązanie, by skutecznie zarządzać tą złożoną kwestią. Tradycyjne arkusze kalkulacyjne już nie wystarczą. Scentralizuj zarządzanie flotą, by podejmować bardziej świadome decyzje.

Monitoring przejazdów w czasie rzeczywistym

Decydując się na fleetsharing, możesz monitorować przejazdy w czasie rzeczywistym. Wystarczy jedno kliknięcie myszy, by wyeksportować wszystkie wynajmy do Excela. Z panelu flotowego możesz korzystać 24/7. Wyposażony jest w zaawansowane rozwiązania analityczne.

Telematyka to tak naprawdę dziedzina wielodyscyplinarna, łączy bowiem telekomunikację, transport, bezpieczeństwo ruchu drogowego, inżynierię i informatykę. Pozwala więc rozwiązać wiele problemów z zakresu zarządzania flotą i transportu. Analizując zebrane dane możesz odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Czy niektórzy kierowcą jeżdżą niebezpiecznie lub niepotrzebnie eksploatują samochody?
  • Które pojazdy nie są w pełni wykorzystywane?
  • Które auta są nadmiernie wykorzystywane? Czy w związku z tym musisz kupić nowe samochody?
  • Czy używasz odpowiednich pojazdów do właściwych zadań?

Możesz odpowiedzieć na te wszystkie pytania, korzystając z nowoczesnego systemu telematycznego. Decydując się na fleetsharing, serwisowanie aut pozostaje po stronie Traficar. Oprócz tego firma proponuje kartę flotową, dzięki której można łatwo regulować płatności za tankowanie, mycie i przejazd autostradą. Oferuje też specjalne strefy wynajmu i zwrotu pojazdów.

Fleetsharing

Wygodne zakupy w IKEA

Nie masz swojego samochodu, a chcesz komfortowo przewieźć zakupy z IKEA? W takim razie skorzystaj z usług Traficar. Możesz wynająć Renault Clio, Renault Kangoo lub Citroen Jumper. Zastanawiasz się, jak to działa?

Najpierw pobierz darmową aplikację Traficar na swojego smartfona. Znajdziesz ją zarówno w Google Play, jak i App Store. Teraz zarezerwuj auto w swojej okolicy, zaparkowane jest na wprost wejścia do sklepu. Aby otworzyć drzwi, musisz zeskanować kod QR. Pamiętaj, by dotrzeć do samochodu w ciągu 15 minut, jeśli nie zdążysz, rezerwacja zostanie automatycznie anulowana.

W Krakowie z Traficar współpracuje nie tylko IKEA, ale też CH Zakopianka, Castorama, Tesco, Leroy Merlin, M1 i Selgros. Wybierając usługę Traficar, płacisz za przejechane kilometry, a nie za czas jazdy. Dlatego nie ponosisz dodatkowych kosztów, stojąc w korkach. Warto podkreślić, że w wymienionych wyżej lokalizacjach wprowadzono pewną istotną zmianę. Nie musisz już zwracać samochodu tam, gdzie go pożyczyłeś. Uiszczając dodatkowe 49 zł, możesz zostawić Jumpera i Kangoo w dowolnym miejscu strefy Traficara.

Artykuł powstał we współpracy z Traficar: wygodny transport z IKEA Kraków.

Skomentuj