Wpisz aby wyszukać

Jak poprawnie użytkować alkomat

Podziel się

Nawet jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z urządzeniami do pomiaru stężenia w wydychanym powietrzu nie ma się czego bać, gdyż są one bardzo proste i intuicyjne w obsłudze, dodatkowo nie ulegają awarii o ile odpowiednio o nie dbamy w kwestii przechowywania wraz z prawidłowym użytkowaniem. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na zakup owego urządzenia nie zwlekaj więcej, dbać o swoje oraz innych bezpieczeństwo.

Pamiętać o poprawnym użytkowaniu

Ogromnym błędem jakim popełniają nowi użytkownicy alkomatu, to brak jego prawidłowego przechowywania. W przypadku modeli półprzewodnikowych, czyli najpopularniejszych wśród osób kupujących prywatnie przechowywanie musi odbywać się w miejscach o temperaturze pokojowej oscylującej w okolicach 20 stopni Celsjusza. Ciekawostką natomiast jest fakt, iż modele spektrofotometryczne nie muszą przebywać w takich warunkach, aby pozostać sprawnie działającymi. Wracając do prawidłowego użytkowania pozostają jeszcze dwie kwestie do poruszenia, pierwszą z nich jest pamięć o kalibracji urządzenia w celu przywrócenia pierwotnych parametrów wartości. Taka czynność powinna odbywać się w zależności od częstotliwości dokonywanych pomiarów, lecz nie dłużej niż co pół roku. Ostatnią kwestią jest sposób dokonywania samego pomiaru, który powinien się odbywać przynajmniej pół godziny po ostatnim spożyciu alkoholu, a to dlatego że kiedy zrobimy to wcześniej stężenie alkoholu będzie tak duże, że źle wpłynie na kondycję urządzenia.

Duże możliwości wyboru

Dzisiejsza technologia oraz towarzyszące jej coraz to nowsze rozwiązania umożliwiły producentom oraz profesjonalnym sklepom, takim jak https://alkopatrol.pl zaoferowanie nam kilku ciekawych rozwiązań służących do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Są to takie modele jak półprzewodnikowe, elektrochemiczne oraz spektrofotometryczne. Działanie każdego z osoba nieco się różni, zmieniają się wobec nich wymagania dotyczące przechowywania oraz ulega zmianie dokładność przeprowadzania badań. W przypadku półprzewodnikowych będzie ona niezbyt dokładna, co wynika z nich niskiej ceny, natomiast w przypadku sensorów spektrofotometrycznych ta dokładność będzie wręcz bezbłędna, co przyczynia się z kolei do wysokiej ceny, która zdecydowanie przekracza tysiąc złotych za sztukę. W razie wątpliwości warto zapytać sprzedawcę od którego powinniśmy dostać wskazówki dotyczące wyboru.

Skomentuj