Wpisz aby wyszukać

Jak wybrać dobry zakład pogrzebowy?

Podziel się

Organizacja pogrzebu to wymagające zadanie. W tak przykrym momencie, jak strata bliskiej osoby, ciężko myśleć logicznie i zadbać o formalności. Jednak odpowiedni zakład pogrzebowy jest w stanie po części odciążyć swojego klienta w organizacji ceremonii.

Czym kierować się podczas wyboru zakładu pogrzebowego?

Wybór zakładu pogrzebowego powinien opierać się przede wszystkim na jego lokalizacji. Należy więc zwrócić uwagę na zakłady położone przynajmniej w tej samej dzielnicy, co miejsce pochówku, np. zakład pogrzebowy w Warszawie na Ochocie czy Woli. Ułatwi to zarówno organizację, jak i przebieg całej ceremonii.

Warto również zawrócić uwagę na opinie na temat danego zakładu pogrzebowego w Warszawie np. na Mokotowie. Bez problemu można je znaleźć w internecie. Niezwykle istotne jest także to, aby personel zakładu pogrzebowego podczas ceremonii zachował pełen profesjonalizm oraz należyty szacunek.

W przypadku, gdy konieczny jest transport zwłok, należy zwrócić uwagę, czy zakład pogrzebowy oferuje takie usługi. Aby było to możliwe, musi on spełniać takie wymogi jak m.in. specjalnie dostosowany i zarejestrowany pojazd. Konieczne jest również spełnianie restrykcyjnych norm sanitarnych.

Organizacja pogrzebu przez zakład pogrzebowy – jakie dokumenty przygotować?

Bez względu na to, w jakiej części kraju odbędzie się pochówek, konieczne jest wypełnienie związanych z nim formalności. Zakłady pogrzebowe na Woli, Powązkach czy w innych miejscach w kraju wymagają od klientów tego samego zestawienia dokumentów.

Wśród nich wymienia się m.in. kartę i akt zgonu, dowód tożsamości zmarłej osoby oraz dowód osobisty osoby, która odpowiada za zlecenie organizacji ceremonii. Co więcej, jeśli zmarły był emerytem bądź rencistą, konieczne będzie przedstawienie odpowiedniej legitymacji.

Organizacja ceremonii pogrzebowej to duża odpowiedzialność w bardzo trudnym czasie. Z tego względu warto wybrać najlepszy zakład pogrzebowy, który pomoże w przeprowadzeniu związanych z pogrzebem procesów.

Skomentuj